Jak zacząć oszczędzać na pierwsze mieszkanie? Nowe Konto Mieszkaniowe w Banku Pekao S.A.

Osoby zainteresowane w kilkuletniej perspektywie zakupem pierwszego mieszkania lub domu od 10 lipca mogą skorzystać z nowego produktu, który powstał w ramach rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. Chodzi o atrakcyjnie oprocentowane Konto Mieszkaniowe dostępne w Banku Pekao S.A. z dodatkową premią.

- Liczymy, że Konto Mieszkaniowe dzięki dostępności dwóch unikalnych korzyści - naliczania odsetek bez pobierania podatku dochodowego oraz premii mieszkaniowej zabezpieczającej oszczędności klientów przed utratą wartości w dłuższym terminie - spotka się z dużym zainteresowaniem rodziców młodzieży w wieku 13-18 lat, kiedy często pojawiają się już pierwsze plany dotyczące zakupu mieszkania. Oczekujemy także zainteresowania ze strony osób młodych w wieku do 30 lat, które już wiedzą, że będą chciały dokonać zakupu mieszkania, ale np. jeszcze nie dysponują środkami na wkład własny, niezbędnymi do udzielenia kredytu hipotecznego - tłumaczy Wojciech Werochowski, wiceprezes Banku Pekao S.A. odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

Reklama

Atrakcyjne oprocentowanie i premia mieszkaniowa

W przypadku gdy Konto Mieszkaniowe zostanie otwarte do 31 października 2023 r., przez pierwsze pół roku od dnia założenia rachunku będzie na mim obowiązywało promocyjne oprocentowanie wynoszące 5 proc.

Unikalnym bonusem dla klientów, dostępnym wyłącznie na Koncie Mieszkaniowym, jest naliczana za każdy rok oszczędzania premia mieszkaniowa, wypłacana z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Wskaźnik premii mieszkaniowej przyjmowany do przeliczeń w każdym kolejnym roku jest zależny od wysokości inflacji lub wzrostu uśrednionej ceny metra kwadratowego mieszkania w ubiegłym roku - wybierana jest wyższa wartość. Rozwiązanie to ma na celu ochronę gromadzonych środków przed utratą wartości w dłuższym okresie.

Warto jednak zaznaczyć, iż klient otrzyma naliczoną kwotę premii dopiero w momencie dokonania przelewu środków z Konta Mieszkaniowego na zakup pierwszego mieszkania lub domu.

Kto może założyć Konto Mieszkaniowe i jakie warunki należy spełnić?

Konto Mieszkaniowe mogą założyć klienci indywidualni, którzy w dniu zawarcia umowy ukończyli 13 lat, ale nie mają więcej niż 45 oraz nie posiadają własnego mieszkania lub domu.

Kolejnym warunkiem pozostają regularne, comiesięczne wpłaty na rachunek w przedziale od 500 zł do 2 tys. zł. W ciągu roku kalendarzowego możliwe jest jednak pominięcie jednej składki - w dowolnie wybranym miesiącu i bez konsekwencji.

Należy ponadto podkreślić, iż Bank Pekao S.A. każdego miesiąca będzie zwiększał saldo konta o odsetki brutto bez naliczania i pobierania podatku dochodowego. To kolejna korzyść, która odróżnia Konto Mieszkaniowe od standardowych kont oszczędnościowych oraz lokat terminowych.

Konto Mieszkaniowe może być prowadzone maksymalnie przez 10 lat.

Ze szczegółami oferty można się zapoznać na stronie internetowej. Informacji udzielają także doradcy klienta placówkach Banku Pekao S.A.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »