Rusza czwarta edycja Festiwalu Wolontaryjnego EY GDS. Pomoże 1500 osobom

Drzwi otwarte dla młodzieży z Ukrainy, spotkania z przedstawicielami biznesu, stworzenie przestrzeni dla autorskiego podcastu. 25 listopada rusza flagowy projekt CSR w EY GDS - czwarta edycja Festiwalu Wolontaryjnego. To jedna z wielu lokalnych inicjatyw, dzięki którym EY chce poprawić życie 1 mld osób na całym świecie.

EY jest światowym liderem rynku usług audytorskich, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. Jego częścią jest sieć centrów kompetencyjnych Global Delivery Services (GDS). Organizacja podejmuje różnorodne inicjatywy, m.in. Festiwal Wolontaryjny. Ich głównym celem jest poprawa jakości życia i środowiska, w którym funkcjonuje.

Cel? Pozytywny wpływ na 1 mld osób

Festiwal Wolontaryjny jest częścią globalnego celu EY, który chce pozytywnie wpłynąć na życie 1 miliarda ludzi do 2030 roku. Pracownicy EY GDS mogą dwa razy w roku skorzystać z dwudniowego urlopu wolontaryjnego i zaangażować się w inicjatywy na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska.

Reklama

"W EY GDS uważamy, że społeczna odpowiedzialność to zobowiązanie, które należy traktować bardzo poważnie. Nasza misja jest bardzo jasna - chcemy wpłynąć na życie miliarda ludzi, stwarzając naszym pracownikom możliwości wprowadzania pozytywnych zmian. Wierzymy, że taki potencjał znajduje się w każdym z nas. Jestem niezmiernie dumny z naszych koleżanek i kolegów, którzy nieustannie angażują się w tworzenie lepszego świata. Ich aktywność i determinacja wyróżniają EY GDS jako organizację" - mówi Dominik Woźniak, szef EY GDS Polska.

Czwarta edycja rozpocznie się 25 listopada i potrwa do 8 grudnia 2023 roku. EY GDS szacuje, że zaangażuje 470 pracowników, a beneficjentami będzie aż 1500 osób. Temat przewodni to edukacja i wsparcie młodych pokoleń.

Wsparcie młodych talentów

Na początek, 25 listopada 2023 roku, pracownicy EY GDS zaproszą młode talenty na Diversity Leadership Workshop, czyli spotkania z przedstawicielami biznesu. Wydarzenie zostanie zorganizowane we współpracy z WrOpenUp. Tematem przewodnim będzie promowanie różnorodności i inkluzywności w miejscu pracy oraz rozwijanie umiejętności przywódczych związanych z zarządzaniem różnorodnym zespołem.

Drzwi otwarte dla młodzieży z Ukrainy

Ważną częścią czwartej edycji Festiwalu Wolontaryjnego będą drzwi otwarte dla młodzieży z Ukrainy, które potrwają od 28 listopada do 8 grudnia. Inicjatywa zostanie zrealizowana w ramach współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, będącej częścią globalnej sieci Junior Achievement.

Podczas wydarzenia młodzież ma okazję wziąć udział w interaktywnych warsztatach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów EY GDS z różnych dziedzin.

Dodatkowo EY GDS razem z Fundacją zorganizuje Social Innovation Relay - międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy, który odpowiada na potrzebę społeczną w zakresie: edukacji, zdrowia, włączenia społecznego, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju.

"Cieszymy się bardzo, że razem z EY GDS Poland możemy wyjść naprzeciw potrzebom młodzieży i zaoferować działania, które będą realną i praktyczną pomocą w tworzeniu ich innowacyjnych pomysłów biznesowych w programie Social Innovation Relay. Zdobyta wiedza i doświadczenie ze spotkań z wolontariuszami EY z pewnością przydadzą się uczniom w przyszłości" - mówi Małgorzata Sobkowicz, prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Rozmowy bez oceny

Elementem Festiwalu Wolontaryjnego jest współpraca z Teach for Poland - fundacją, która działa na rzecz niwelowania nierówności edukacyjnych i podnoszenia jakości systemu kształcenia tak, by każde dziecko w Polsce miało szansę odkryć i rozwinąć swój potencjał.

W bieżącej edycji, pracownicy EY GDS przygotowują młodzież do stworzenia podcastu "Rozmowy bez oceny". Młodzież będzie zapraszać ekspertów, rodziców i nauczycieli do udziału w rozmowach na tematy społeczne istotne dla współczesnych nastolatków.

Zaangażowanie pracowników EY GDS

Dodatkowym elementem Festiwalu jest współpraca z globalną platformą wolontariacką Goodera, która oferuje pracownikom EY GDS zaangażowanie się w kilkugodzinne wydarzenia na rzecz lokalnych partnerów. W 2022 roku było to nagrywanie audiobooków dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz wizualną, sesje mentoringowe dotyczące planowania kariery z młodzieżą w wieku 15-19 lat, a także tworzenie materiałów edukacyjnych dotyczących umiejętności przyszłości, zmian klimatycznych i wyzwań finansowych.

Źródło informacji: EY GDS Polska


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »