Reklama

Postojowe w tarczy antykryzysowej. Celem rządu - ograniczenie wpływu pandemii koronawirusa na gospodarkę - ​wiceminister Skiba

Wiceminister finansów Leszek Skiba poinformował na Twitterze, że celem gabinetu Mateusza Morawieckiegpo jest ograniczenie wpływu pandemii koronawirusa na polską gospodarkę i przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia. Ma się to odbywać w ramach tarczy antykryzysowej.

"Celem rządu jest ograniczenie wpływu pandemii koronawirusa na gospodarkę i przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia. Chcemy wykorzystać wszystkie rozwiązania, które dziś znajdują się w TarczaAntykryzysowa, jeśli pojawią się inne propozycje, to będą one rozważane" - powiedział wiceminister Skiba.

Reklama

Wiceszef MW wskazał, że aby walczyć z ryzykiem bezrobocia, najlepszym rozwiązaniem dziś jest tzw. postojowe, czyli współpłacenie przez państwo wynagrodzeń. "W ten sposób lepiej wykorzystamy publiczne pieniądze niż poprzez obniżenie stawki VAT" - dodał Skiba.

Tarcza antykryzysowa to przyjęty przez parlament zestaw trzech ustaw przygotowanych m.in. przez resort rozwoju, finansów i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Według rządu jej wartość to co najmniej 10 proc. polskiego PKB.

Dowiedz się więcej na temat: koronawirus | tarcza antykryzysowa | VAT | bezrobocie w Polsce