Reklama

​Przedsiębiorcy apelują o obniżkę czynszów za dzierżawę stacji paliw - Konfederacja Lewiatan

Przedsiębiorcy apelują o obniżenie lub zawieszenie na czas epidemii czynszów za dzierżawę stacji benzynowych - podała w poniedziałek Konfederacja Lewiatan. Wskazała na drastyczny spadek obrotów stacji m.in. przy autostradach.

Jak zaznaczył cytowany w komunikacie Dominik Gajewski, ekspert Konfederacji Lewiatan, cały sektor paliwowy znalazł się w sytuacji nadzwyczajnej, której nie można było przewidzieć.

"W związku ze zmniejszeniem ruchu samochodowego i tym samym sprzedaży detalicznej na stacjach paliw, drastycznie zmniejszyły się ich obroty, zwłaszcza przy autostradach i drogach ekspresowych" - podkreślił.

Dodał, że nastąpiło gwałtowne pogorszenie warunków ekonomicznych prowadzonych przedsięwzięć, również ze względu na konieczność ponoszenia stałych kosztów, takich jak utrzymanie pracowników, opłata za media, odprowadzanie danin publicznoprawnych. "W przypadku stacji zlokalizowanych w MOP-ach są one często zdecydowanie wyższe od zwykłych stacji miejskich. Dlatego apelujemy o obniżenie lub zawieszenie na czas trwania zagrożenia epidemiologicznego czynszów wynikających z umowy dzierżawy nieruchomości na stacjach paliw" - wskazał.

Reklama

Ekspert zwrócił uwagę, że ograniczenie oferty restauracyjnej tylko do sprzedaży produktów "na wynos" i zdecydowane zmniejszenie zakupów w sklepach przy stacjach paliw, spowodowało spadek także dochodów ze sprzedaży pozapaliwowej. "Sytuacja ta, niezawiniona przez dzierżawców, uniemożliwia im osiąganie przychodów, które byłyby możliwe do uzyskania w normalnych warunkach" - zaznaczył.

Według Konfederacji Lewiatan zmieniająca się "bardzo dynamicznie sytuacja powoduje, że nie jest możliwe dokładne określenie wpływu pandemii na działalność firm paliwowych w perspektywie kolejnych tygodni i miesięcy".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »