Likwidacja podatku Belki? Soboń w "Gościu Wydarzeń": Nie ma takiego powodu

Wiceminister Artur Soboń zapytany o to, dlaczego rząd nie zajmuje się podatkiem Belki, powiedział, że "myślimy nad różnymi rozwiązaniami".

- Głupotą byłoby branie się za to w taki sposób, żeby stworzyć przewagę którejś z form oszczędzania. Na przykład preferować depozyty kosztem rynku kapitałowego lub odwrotnie. Jeśli miałoby być wprowadzone jakieś rozwiązanie, to musiałoby ono obejmować oba te rodzaje oszczędzania. I musiałoby to być rozwiązanie wydyskutowane z bankami i ze wszystkimi, którzy są operatorami tego systemu - powiedział.

Jak dodał resort sprawdza, jakie rozwiązanie mogłoby być korzystne dla najsłabszych i dla "najdrobniej oszczędzających".

Dodał w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News, że nie ma szansy, aby podatek Belki od zysków kapitałowych był zlikwidowany.

- Nad pewnym rozwiązaniem, które mogłoby być korzystne dla tych, którzy mają niskie oszczędności, rozmawiamy. Nie widzę dzisiaj sensu, żeby ci, którzy mają ogromne pieniądze i inwestują je na giełdzie, mieli być zwolnieni z podatku Belki. Nie ma takiego powodu, nie ma takiego uzasadnienia. Nie ma w tym żadnej logiki, bo to w żaden sposób nie wpłynie pozytywnie na rynek kapitałowy - powiedział Soboń w rozmowie z Piotrem Witwickim.
Polsat News