Analitycy: Złoty powinien się konsolidować

Polska waluta do końca tygodnia może się konsolidować, podobnie jak to było podczas środowej sesji. Dla rynków finansowych na świecie najistotniejszy jest rozwój wydarzeń w Egipcie - uważają analitycy. Pozytywne informacje z Kairu będą skutkowały spadkiem awersji do ryzyka.

- Dzisiaj właściwie nic się nie dzieje, euro-dolar pozostaje bez wpływu na polską walutę - powiedział Marek Cherubin, diler walutowy z Banku BPH.

- Jutro istotne będą komentarze do decyzji EBC, ale ich wpływ będzie na eurodolara, a kwotowania tej pary nie przekładają się ostatnio na złotego - dodał.

Diler podkreśla, że w tym tygodniu będzie brakowało impulsów do handlu.

- Do końca tygodnia pewnie czeka nas stabilizacja na rynku, złoty będzie się poruszał w notowanych ostatnio pasmach wahań, może wokół 3,90 za euro" - uważa Cherubin.

Reklama

W czwartek, 3 lutego o 13.45, Europejski Bank Centralny poda decyzję o stopach procentowych.

Środa upłynęła na lokalnym rynku SPW w dobrych nastrojach, kluczowe dla globalnego sentymentu są doniesienia z Egiptu i to one obecnie są dla inwestorów najistotniejsze.

-Od rana widać kupowanie papierów, jest lepszy klimat, to nadal po tych informacjach o podaży papierów na luty ze strony MF, także pozytywnie jest dzisiaj po przetargu zamiany - powiedział Krzysztof Izdebski, diler obligacji z PKO BP.

MF sprzedało w środę na aukcji zamiany obligacje za 1.602,6 mln zł, a odkupiło papiery o wartości 1.566,939 mln zł.

- Kluczowy w kontekście globalnym jest Egipt, to on odpowiada obecnie za spadek bądź wzrost awersji do ryzyka. Oczywiście dla inwestorów ważne będzie posiedzenie EBC czy dane z USA, ale tylko pośrednio, najistotniejsze dla sentymentu są w tej chwili informacje z Egiptu - dodaje diler.

Świadkowie wydarzeń w Egipcie podają w środę, że między zwolennikami a przeciwnikami egipskiego prezydenta Hosniego Mubaraka w Kairze wybuchły w środę gwałtowne starcia, w wyniku których są ranni.

Mubarak zdecydował się we wtorek na połowiczne ustępstwa, oświadczając w wystąpieniu telewizyjnym, że nie będzie ubiegał się o reelekcję, ale nie ustąpi też z urzędu, chcąc dotrwać do wrześniowych wyborów. Nie wykluczył też, że jego syn będzie ubiegał się o urząd głowy państwa.

Deklaracja Mubaraka nie uspokoiła jego przeciwników, którzy w środę kolejny dzień gromadzą się na centralnym kairskim placu.

W USA, w czwartek o 14.30 zostanie podana liczba zarejestrowanych nowych bezrobotnych w tygodniu zakończonym 29 stycznia. W piątek, 4 lutego o 14.30, zostanie podana stopa bezrobocia w styczniu 2011 r.

     środa  środa wtorek
     16.20  9.30  16.00
                
EUR/PLN 3,9122 3,8930 3,8997
USD/PLN 2,8335 2,8140 2,8348
EUR/USD 1,3801 1,3830 1,3753
                
OK0113   4,96  4,93  4,94
PS0416   5,77  5,79  5,85
DS1020   6,21  6,18  6,30
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: EBC | Ministerstwo Finansów | polska waluta | dolar | złoty | analitycy | USA | euro | waluta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »