Reklama

Dane z USA ważne dla kwotowań, rynek długu raczej stabilny

Na rynek wpłynie we wtorek sporo danych, w tym z USA. Od nich uzależnione będą kwotowania eurodolara, a w ślad za tym złotego wobec głównych walut. Na rynku długu w tym tygodniu niewiele powinno się zmienić - oceniają analitycy bankowi.

- Wydaje się, że szczególnie istotny dla złotego może być odczyty zza oceanu, ponieważ może on wpłynąć na oczekiwania inwestorów związane z tym, kiedy Fed zdecyduje o ograniczeniu QE3 - napisali w komentarzu porannym analitycy BZ WBK.

Zdaniem Konrada Białasa, analityka Alior Banku złoty we wtorek będzie wahał się w przedziale 4,18-4,1950, z możliwością wzrostu, ale poniżej 4,21 za euro.

- Ewidentnie rynek złotego czeka na wyklarowanie sytuacji na rynkach zewnętrznych, ignorując dane z Polski. EUR/PLN pozostaje zamknięty między 4,18 i 4,1950, skąd dziś kurs może wybijać się w górę, ale wciąż pozostając poniżej 4,21 - prognozuje Konrad Białas, analityk Alior Banku.

Reklama

Na rynek wpłynie we wtorek kolejna porcja danych ze świata - indeks koniunktury ZEW dla Niemiec, czerwcowa dynamika produkcja przemysłowa w strefie euro oraz lipcowa sprzedaż detaliczna w USA. Natomiast w środę przed rynkiem seria danych dotyczących PKB za II kwartał dla gospodarek europejskich. Dzień później z kolei za Oceanem m.in. opublikowany będzie lipcowy wskaźnik CPI oraz dynamika produkcji przemysłowej.

- Publikowane dziś dane mogą mieć wyraźny wpływ na notowania. Szczególnie, jeśli okaże się, że lipcowa sprzedaż detaliczna w USA była lepsza od oczekiwań dolar może zacząć wyraźniej zyskiwać do euro - napisali w porannym komentarzu analitycy BZ WBK.

***

Zdaniem analityków Banku Pekao rynek długu nie odnotuje we wtorek większych zmian, jeśli do nich dojdzie to raczej po długim weekendzie.

- Obligacje pozostaną stabilne, choć nie można wykluczyć zmienności, gdyby doszło do większych ruchów na niemieckiej krzywej - napisali w komentarzu analitycy Banku Pekao.

- Na krajowym rynku stopy procentowej IRS wzrosły lekko w ślad za nieznacznym osłabieniem obligacji. Obroty na rynku są niewielkie i taka sytuacja może utrzymać się do końca tego tygodnia. Publikowane jutro dane dotyczące inflacji CPI za lipiec i PKB za II kw. mogą w krótkim terminie przełożyć się na nastroje inwestorów. Większych zmian na krajowym rynku stopy oczekujemy dopiero po długim weekendzie, kiedy to opublikowane zostaną m.in. dane o produkcji przemysłowej za lipiec (nasza prognoza powyżej oczekiwań rynkowych) - prognozują analitycy BZ WBK.

GUS w środę opublikuje wstępny szacunek PKB za II kwartał dla Polski oraz inflację w lipcu. Rynek oczekuje wzrostu cen o 0,5 proc. rdr. Za tydzień we wtorek dane makro z kraju wzbogaci produkcja przemysłowa za lipiec.

wtorek poniedz. poniedz.

9.30 16.05 9.20

EUR/PLN 4,1877 4,1911 4,1907

USD/PLN 3,1504 3,1549 3,1453

EUR/USD 1,3293 1,3285 1,3325

OK0715 2,92 2,91 2,93

PS0718 3,55 3,51 3,49

DS1023 4,17 4,12 4,11

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »