Dwusetna rocznica powstania największej mennicy świata

W dniu, w którym do obiegu wchodzi nowa, lepiej zabezpieczona studolarówka, dwusetną rocznicę istnienia obchodzi brytyjska firma De La Rue.

W dniu, w którym do obiegu wchodzi nowa, lepiej zabezpieczona studolarówka, dwusetną rocznicę istnienia obchodzi brytyjska firma De La Rue.

Źródło: CNN Newsource/x-news

- Mamy świadomość, że naszymi wyrobami posługują się ludzie na całym świecie - o produkcji banknotów i pracy w tej mennicy opowiada Alan Newman, główny projektant dokumentów.

De La Rue

Największa na świecie wytwórnia dokumentów specjalnych oraz papieru z zabezpieczeniami działająca od 1813 r. Ma siedzibę w Jays Close, Viables, Basingstoke, hrabstwo Hampshire. Profil firmy skupia się wokół produkcji banknotów oraz dokumentów o najwyższej klasie zabezpieczeń np. paszporty, czeki i dowody tożsamości. Firma produkuje także cały asortyment sprzętu związany z produkcją, przetwarzaniem czy przechowywaniem pieniędzy. De La Rue jest także producentem rozwiązań informatycznych dla banków centralnych w różnych zakątkach świata, jest także pionierem w wielu dziedzinach rozwiązań identyfikacji tożsamości dla różnych krajów świata głównie jeśli chodzi o paszporty czy karty prawa jazdy.

Reklama

W 1993-1994 w wyniku denominacji banknotów PRL został ustalony przetarg na produkcję nowej wersji banknotów polskich - z czterech wytwórni w tym Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, jedynie firma De La Rue z Wielkiej Brytanii spełniała wymagania dotyczące standardów zabezpieczeń i jakości banknotów oraz terminów ich dostaw, oferując przy tym najniższe ceny. Banknoty te, produkowane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych Spółkę Akcyjną po przeniesieniu ich produkcji do Polski, odpowiadają wiernie wszystkim parametrom wizerunku, zabezpieczeń i standardów jakości określonym przez NBP dla firmy De La Rue. Umowa w sprawie przeniesienia produkcji banknotów z serii Władcy Polski, zawarta w 1997 r. przez NBP i De La Rue, wiązała się z poniesieniem jednorazowej opłaty za wykorzystanie własności intelektualnej De La Rue oraz świadczenie przez tę firmę pomocy konsultacyjnej i szkoleniowej dla Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. (wiki)

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: firma | rocznice | świata | rocznica | wiata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »