Reklama

EUR/PLN w środę w przedziale 3,98-4,01

Kurs EUR/PLN może utrzymywać się w środę w przedziale 3,98-4,01 - uważają analitycy. Ich zdaniem potencjał do umocnienia złotego pozostaje ograniczony. Na rynku długu rentowności mogą przejściowo rosnąć ze względu na oczekiwania rynku na informacje z USA i wyniki środowej aukcji obligacji BGK.

"Czynnikiem ryzyka pozostają przedłużające się negocjacje ws. długu USA. Po stronie danych makroekonomicznych na razie także brakuje impulsu do wyraźnej poprawy nastrojów. W efekcie potencjał do umocnienia złotego pozostaje ograniczony, a zwyżki eurozłotego powinny naszym zdaniem wyhamować przy 4,01" - napisano w porannym biuletynie Raiffeisen Banku.

Zdaniem analityków pewien wpływ na notowania złotego będą miały także środowe publikacje danych w USA.

"(...) ważną publikacją mogą być dziś dane o zamówieniach na dobra trwałe w USA. Spodziewamy się, że złoty pozostanie dziś w wąskim przedziale wahań 3,98-4,01" - napisano w porannym biuletynie banku Citi Handlowy.

Reklama

W środę o 14.30 w USA zostaną opublikowane dane na temat zamówień na dobra trwałe. Oczekuje się wzrostu o 0,3 proc.

Rynek długu oczekuje na wiadomości z USA i na wyniki środowej aukcji obligacji drogowych, co może spowodować wzrosty rentowności.

"W dniu dzisiejszym nie są publikowane dane mogące oddziaływać na krajową krzywą. Rynek będzie oczekiwał na informacje napływające z USA oraz na wyniki aukcji obligacji drogowych, które mogą przyczynić się do przejściowych wzrostów rentowności obligacji skarbowych. Biorąc jednak pod uwagę pozytywne postrzeganie krajowych obligacji przez inwestorów, oraz stabilne notowania PLN, spodziewamy się spokojnego przebiegu sesji i stabilizacji na poziomach zbliżonych do wczorajszego zamknięcia" - napisano w biuletynie Banku BPH.

"Na dzisiejszej aukcji obligacji infrastrukturalnych popyt powinien przewyższyć ofertę" - napisano w porannym biuletynie banku PEKAO SA.

Jeżeli partiom w Kongresie USA nie uda się osiągnąć porozumienia, co do limitu zadłużenia do 2 sierpnia, to rządowi federalnemu grozi niewypłacalność.

W środę MF przeprowadzi aukcję obligacji BGK na rzecz KFD o wartości 1,0-2,5 mld zł.

     środa wtorek wtorek
      9.45  16.15  9.25
EUR/PLN 3,9991 4,0033 3,9884
USD/PLN 2,7613 2,7662 2,7478
EUR/USD 1,4475 1,4469 1,4515
OK0713   4,61  4,61  4,66
PS0416   5,27  5,25  5,26
DS1020   5,81  5,80  5,81
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »