Reklama

FX i FI czekają na środowe ustalenia o EFSF

Rynki walutowy i długu czekają na środowy szczyt strefy euro, na którym ma być przedstawione porozumienie w sprawie wzmocnienia EFSF. Zdaniem dilerów do tego czasu kurs EURPLN i rentowności obligacji mogą być stabilne.

Rynki walutowy i długu czekają na środowy szczyt strefy euro, na którym ma być przedstawione porozumienie w sprawie wzmocnienia EFSF. Zdaniem dilerów do tego czasu kurs EURPLN i rentowności obligacji mogą być stabilne.

Dzisiaj była bardzo spokojna sesja. Aktywność inwestorów była ograniczona. Kurs EURPLN poruszał się w przedziale 4,3650-4,3950 - powiedział PAP Marcin Bilbin, diler walutowy Banku Pekao.

- Teraz czekamy na środowe ustalenia w sprawie EFSF. Wydaje się, że wszyscy już zajęli pozycję. Do środy powinno być spokojnie, bo obecne poziomy nie są w żaden sposób atrakcyjne. Ostatnio obserwowaliśmy zarówno wyższe jak i niższe. Czekamy na ważne informacje czy jakiekolwiek informacje w środę - dodał.

Przywódcy strefy euro osiągnęli postęp ws. pakietu antykryzysowego, w tym wzmocnienia Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej (EFSF). Przewodniczący Herman Van Rompuy zapewnił na zakończenie szczytu w niedzielę wieczorem, że porozumienie będzie sfinalizowane w środę.

Reklama

W Brukseli odbędzie się wówczas kolejny szczyt strefy euro, na którym przywódcy podejmą ostateczną decyzję ws. metody wzmocnienia EFSF, głównego instrumentu, jakim dysponuje strefa euro w celu przeciwdziałania kryzysowi zadłużenia.

Dilerzy obligacji oczekują, że do środowego szczytu strefy euro rentowności będą stabilne.

Dzisiaj było bardzo spokojnie. Obroty były nieduże. Poziomy rentowności nie zmieniły się znacząco. Przez cały dzień nic się specjalnego nie działo. Gorszy odczyt PMI nie zmienił apetytu na ryzyko - powiedział PAP Maciej Gałuszka, diler SPW Kredyt Banku.

"Czekamy teraz na środę i ostateczne decyzje w sprawie EFSF. Sądzę, że kolejne kilka dni będzie zależne od globalnych rynków. Powinno tam być spokojnie, więc u nas też rentowności powinny być stabilne do środy" - dodał.

W poniedziałek zostały podane dane na temat indeksu PMI composite w strefie euro, przygotowywanego przez Markit Economics, który wyniósł w październiku 2011 r. 47,2 pkt wobec szacunków analityków na poziomie 48,8 pkt.

     poniedz. poniedz. piątek
      16.10   9.25  16.15
EUR/PLN  4,3762  4,3730 4,3757
USD/PLN  3,1591  3,1460 3,1522
EUR/USD  1,3850  1,3908 1,3877
OK0713    4,49   4,45  4,48
PS0416    5,07   5,04  5,06
DS1021    5,79   5,75  5,76

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »