Kiedy dolar będzie słabszy, a złoty mocniejszy?
Amerykański dolar jest wobec złotego najdroższy od niemal dwóch lat. To się zmieni dopiero wówczas, gdy do gospodarki USA dotrą efekty światowego spowolnienia gospodarczego.
Zmiany na parze walut dolar/złoty nie były duże, po dobrych danych o PKB Polski, wynoszącym 5,1 proc. w 2018 r., złoty się wzmocnił, ale zaledwie na kilka dni. Za dolara znów płacimy ponad 3,80 zł.
- Z ważnych walut dolar jest najbardziej przewartościowana walutą, ale jest też najbardziej wykupioną walutą i inwestorzy będą bronić zajętych pozycji - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
Długoterminowo złoty mógłby się wzmocnić wobec dolara, gdyby zaczęły napływać lepsze informacje o stanie europejskiej gospodarki, ale nie jest to scenariusz najbardziej prawdopodobny. Bardziej realne jest to, że dolar osłabnie, gdy amerykańska gospodarka zacznie odczuwać skutki światowego spowolnienia.
- Ci którzy chcą taniej kupić dolara, muszą się uzbroić w cierpliwość - ocenia P. Kwiecień.
Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.