Na liście ostrzeżeń KNF nowe podmioty. Bbanc, Finance-Invest i Aqua Trade

Jak poinformowała w piątek Komisja Nadzoru Finansowego, wpisała ona na listę ostrzeżeń publicznych nowe podmioty. Są to Bbanc, Finance-Invest i Aqua Trade, prowadzące działalność związaną z obrotem instrumentami finansowymi za pośrednictwem stron internetowych.

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

Urząd KNF skierował do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wynikające z ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały nowe podmioty

Bbanc prowadzący działalność za pośrednictwem platformy internetowej https://www.bbanc.com;

Finance-Invest prowadzący działalność za pośrednictwem platformy internetowej  https://finance-invest.org;

Aqua Trade prowadzący działalność za pośrednictwem platform internetowych  https://aquatrade.cc oraz https://aquatrade.ws" - podał KNF w komunikacie.

Reklama


Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

Lista ostrzeżeń prowadzona przez KNF jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: lista ostrzeżeń KNF | KNF | UKNF
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »