Reklama

Notowania na FX i FI nadal za rynkami bazowymi

Notowania złotego oraz krajowych obligacji nadal uzależnione są przede wszystkim od informacji z rynków bazowych. Zdaniem ekonomistów, publikacja beżowej księgi przez Fed będzie miała większe znaczenie dla inwestorów niż publikacja danych o inflacji przez GUS.

Zdaniem ekonomistów z BGŻ, wycena złotego w środę nadal uzależniona będzie przede wszystkim od informacji napływających z rynków bazowych.

Reklama

"Z punktu widzenia rynku walutowego kluczowa będzie dziś publikacja raportu beżowej księgi przez Fed. Prawdopodobnie będzie ona wspierać oczekiwania na ograniczenie skali programu QE3, pomagając dolarowi, a szkodząc złotemu" - napisano w porannym biuletynie banku.

BGŻ oczekuje, że dane z krajowej gospodarki (14.00), o inflacji w grudniu, rynek przyjmie neutralnie.

"Rynek raczej neutralnie podejdzie natomiast do danych z Polski (CPI). Oczekujemy zamknięcia kursu EUR/USD na 1,3620 i EUR/PLN na 4,1450" - dodano.

Analitycy banku oczekują, że w najbliższym czasie kurs euro-złotego może przesunąć się w stronę 4,18.

"(...) podtrzymujemy wcześniejsze oczekiwania umocnienia dolara wobec euro, stymulowanego danymi z amerykańskiego rynku pracy, które mogą przekonać Fed do kolejnej zapowiedzi redukcji skali skupu aktywów. Dlatego możliwy jest dalszy spadek kursu EUR/USD do poziomu 1,35" - napisano.

"Na parze EUR/PLN prawdopodobne jest dotarcie do poziomu 4,18, a na parze USD/PLN dojście do 3,00" - dodano.

ODCZYT INFLACJI TAKŻE BEZ WPŁYWU NA NOTOWANIA FI

Zdaniem ekonomistów Banku Pocztowego, dane GUS o inflacji nie będą miały wpływu także na wycenę na krajowym rynku długu.

"Z punktu widzenia krajowego rynku długu ważne będą w dniu dzisiejszym grudniowe dane inflacyjne, choć ich wpływ na ceny obligacji będzie neutralny. Odczyty wskaźnika CPI są przez inwestorów śledzone w kontekście przyszłej polityki pieniężnej, ale ponieważ znajdują się one znacząco poniżej dolnej granicy odchyleń od celu NBP to nie skłonią RPP do zmiany obecnego nastawienia, i nie spowodują tym samym żadnych turbulencji na rynku SPW" - napisano w porannym raporcie banku.

Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że ceny towarów i usług wzrosły w grudniu o 0,7 proc. rdr, a mdm wzrosły o 0,1 proc.

"Na rynkach bazowych inwestorzy czekać dziś będą na wieczorną publikację Beżowej księgi Fed, która pokaże jak oceniany jest stan koniunktury w 12 okręgach Fedu i być może da więcej wskazówek odnośnie tego co może zrobić Fed na najbliższym posiedzeniu" - dodano.

środa wtorek wtorek
9.20 16.00 8.50
EUR/PLN 4,1435 4,1495 4,1566
USD/PLN 3,0382 3,0348 3,0480
EUR/USD 1,3638 1,3672 1,3661
OK0116 2,92 2,92 2,91
PS0718 3,57 3,58 3,55
DS1023 4,38 4,35 4,35
Dowiedz się więcej na temat: złoty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »