Reklama

Pozytywne nastroje umacniają złotego

Pozytywny sentyment panujący na światowych rynkach sprawia, że złoty staje przed szansą na dalsze umocnienie i zbliżenie się do tegorocznego maksimum wartości na poziomie 4,15 za euro. Na rynku obligacji poniedziałek był dniem spokojnym, jednak należy oczekiwać, że niedługo nastąpi ruch korygujący i rentowności papierów wzrosną.

- Na rynkach nadal widoczne są pozytywne nastroje, co widać m.in. po rynku kapitałowym. Wszelkie próby korekty wcześniejszych wzrostów są dość płytkie, co pokazuje dużą siłę kupujących. Optymizm z giełdy przekłada się natomiast na złotego, a więc widzę jeszcze przestrzeń na aprecjację naszej waluty - powiedział Tomasz Regulski, diler walutowy z banku Raiffeisen.

- Przestrzeń na wzrost notowań złotego w najbliższych dniach jeszcze istnieje. Myślę, że niedługo będziemy testować tegoroczne minima pary euro-złoty, a więc poziom 4,15. To będzie najbliższy krótkoterminowy cel dla złotego - dodał.

Reklama

Dodał, że poniedziałkowa sesja była dla złotego udana.

- Złoty rozpoczął tydzień od umocnienia. Szczególnie wzrost notowań PLN widoczny był rano, a następnie przez dalszą część dnia trwała konsolidacja. Złoty kwotowany był dziś przez cały dzień wokół poziomu 4,17 za euro - dodał.

Na FI nastąpi korekta, ale jej perspektywa nieznana

Zdaniem Macieja Gałuszki, dilera SPW z Kredyt Banku, poziomy rentowności zbliżone do są do najniższych możliwości krajowego długu i w najbliższym czasie można spodziewać pewnej korekty na rynku i wzrostu rentowności.

- Wydaje się, że ten poziom rentowności, który teraz obserwujemy na papierach 10-letnich jest bliski minimów jakie mogą teraz być notowane na naszym rynku. Tak przynajmniej wynika z analizy technicznej. To powoduje, że nie spodziewałbym się dalszego spadku rentowności, a raczej korekty - powiedział Gałuszka.

- Pytanie kiedy ta korekta nastąpi. To się może stać i za 2 dni, ale i za 2 tygodnie, a do tego czasu poziomy rentowności powinny być stabilne - dodał.

W ocenie Gałuszki poniedziałek był spokojnym dniem na rynku obligacji.

- Ruch był raczej niewielki dziś. Myślę, że podyktowane jest to ogólnie pozytywnymi nastrojami na rynkach, nie ma niepokojów i szybkich ruchów. Złoty utrzymuje się na stabilnych poziomach, co przekłada się także na rynek długu - powiedział.

     poniedz. poniedz. piątek
      16.00   9.50  16.00
EUR/PLN  4,1712  4,1760 4,1815
USD/PLN  3,1451  3,1646 3,1948
EUR/USD  1,3258  1,3194 1,3129
OK0114    4,61   4,64  4,61
PS1016    4,96   4,99  4,99
DS1021    5,50   5,53  5,51

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »