Reklama

Rentowności spadają, niewykluczona korekta

Jeżeli nie pojawią się nowe znaczące wiadomości, to kurs EURPLN będzie utrzymywać się w tym tygodniu w przedziale 4,12-17 - uważają dilerzy. Rentowności od kilku dni spadają. Dilerzy nie wykluczają jednak, że nastąpi pewna korekta. Możliwe są także dalsze spadki rentowności o skali do 10 pb w niektórych miejscach krzywej.

- Dzisiaj nic się nie działo, było w miarę spokojnie. Nie wydarzyło się też nic, co mogłoby determinować ruch kursu EURPLN w ciągu najbliższych dni. Na rynku jest znacznie mniej nerwowości niż w zeszłym tygodniu. Od czterech dni złoty porusza się pomiędzy 4,12 a 4,17/EUR i uważam, że w tym tygodniu bardzo realne jest, że pozostanie w tym przedziale.

Chyba, że pojawią się jakieś informacje, o których dzisiaj nie wiemy i które mogą spowodować np. umocnienie złotego. Francja i Niemcy dogadują się na temat zmian w strefie euro. Jest to droga w dobrym kierunku. Widać małe światełko w tunelu, jednak ciągle daleko od normalności - powiedział PAP Przemysław Winiarczyk, diler walutowy banku Millennium.

Reklama

Po wtorkowym spotkaniu kanclerz Niemiec A.Merkel i prezydenta Francji N.Sarkozy'ego zapowiedziano ściślejszą współpracę krajów strefy euro, zaostrzenie reguł budżetowych, działania w kierunku harmonizacji stawek podatków od przedsiębiorstw oraz wprowadzenie podatku od transakcji finansowych.

Niemcy i Francja opowiedziały się także za utworzeniem "faktycznego rządu gospodarczego", na czele którego miałby stanąć przewodniczący Rady Europejskiej H.Van Rompuy. Europejscy liderzy odrzucili koncepcję zwiększenia środków europejskiego funduszu pomocowego (obecnie 440 mld EUR) oraz emisji wspólnych obligacji strefy euro.

Na rynku długu dominuje pozytywny sentyment. Zdaniem dilerów niewykluczona jest jednak korekta po kilku dniach spadku rentowności.

- Dzisiaj rentowności spadały, nastąpiło wypłaszczenie się krzywej. Wynika to z poprawy sentymentu na rynkach światowych, w tym akcyjnych. Apetyt na ryzyko wzrasta, więc inwestorzy są bardziej zainteresowani długoterminowymi polskimi obligacjami - powiedział PAP pragnący zachować anonimowość diler SPW jednego z banków.

- W nadchodzącym czasie dalej będziemy obserwować rynki bazowe. Jeżeli giełdy pozostaną mocne, tendencje na polskich rentownościach mogą utrwalić się. Może jednak nastąpić korekta, bo w ciągu najbliższych dni nastąpił spadek rentowności o około 20 pb w niektórych miejscach krzywej. Może wtedy nastąpić odwrócenie trendu. Należy pamiętać, że rynek porusza się cały czas za rynkami bazowymi. Obecnie czekamy na jakieś dane. Uważam, że możliwe są jeszcze spadki rentowności o wysokości do 10 pb - dodał.


     środa  środa wtorek
     16.15  9.45  16.20
EUR/PLN 4,1224 4,1430 4,1456
USD/PLN 2,8435 2,8827 2,8765
EUR/USD 1,4496 1,4367 1,4407
OK0713   4,38  4,40  4,40
PS0416   5,08  5,18  5,20
DS1020   5,69  5,76  5,78
PAP
Dowiedz się więcej na temat: wykluczeni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »