Reklama

Rynki mocniejsze na otwarciu

Rynki pozostają pod wpływem sprzyjających tendencji na globalnym rynku oraz wyczekiwania na kolejną rundę LTRO. W opinii dilerów po tym wydarzeniu może dojść do osłabienia złotego związanego z realizacją zysków. Inwestujących w obligacje zainteresuje także m.in. podaż SPW na marzec oraz publikacja oczekiwań inflacyjnych.

"Oczekiwania na dzisiejszą drugą rundę LTRO wspierały nastroje już od kilku tygodni, co zwiększa ryzyko, że po tym wydarzeniu nastąpi realizacja zysków. Przynajmniej na początku dzisiejszych notowań widzimy jednak większą szansę na utrzymanie apetytu na ryzyko, co powinno sprzyjać złotemu. Eurozłoty może pogłębić spadki, aczkolwiek raczej trudno będzie pokonać strefę wsparcia na 4,10-4,12. Dobre nastroje mogą przeważyć też w notowaniach eurodolara, a tym samym możliwe, że zobaczymy dziś próbę wybicia ponad 1,35. W drugiej połowie dnia dla dolara istotne będą też informacje napływające z USA: dane makroekonomiczne i przemówienie Bena Bernanke o godz. 16" - napisano w porannym biuletynie Raiffeisen Bank.

Reklama

W środę EBC przeprowadzi operację udostępnienia długoterminowych pożyczek dla banków (LTRO).

Zdaniem analityków Banku Pekao SA EUR/PLN testuje istotne wsparcie 4,1250, co w razie przełamania otworzyłoby przestrzeń do szukania kolejnych celów 4,10 i 4,08.

"W przeciwnym razie oporem pozostanie 4,16. USD/PLN pozostaje w okolicy najniższych poziomów od 4 miesięcy i może dziś obniżać się do 3,05" - napisano w porannym komentarzu.

Dilerzy poinformowali, że rynek walutowy otworzył się mocniej.

- Wpływ LTRO na rynek został już zdyskontowany. (...) Spodziewam się, że dzisiaj może nastąpić odbicie. Jeżeli skala LTRO będzie większa niż poprzednio, to możliwe jest zejście PLN do poziomu 4,12/EUR. Będzie to jednak chwilowe przedłużenie optymizmu (...) - powiedział Paweł Gajewski z Banku Millennium.

Dług mocniejszy na otwarciu

"Po wczorajszym umocnieniu się obligacje z dłuższego końca krzywej dochodowości powinny się dziś stabilizować, choć skala LTRO pozostanie źródłem zmienności" - uważają analitycy Banku Pekao SA.

- Mamy mocniejsze otwarcie, rentowności spadły o 1-2 pb w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Optymizm na rynku wynika chociażby z tego, jak mocna jest złotówka (...) i oczekiwania na kolejną rundę LTRO - powiedział Marek Kaczor z PKO BP.

Dodał, że rynek czeka także na plan podaży SPW na marzec oraz publikację oczekiwań inflacyjnych osób prywatnych w lutym.

- To nie jest może kluczowa figura (...), ale będzie istotna i brana pod uwagę, zwłaszcza w kontekście ostatnich wypowiedzi członków Rady - powiedział.

     środa wtorek wtorek
      9.30  16.25  9.15
EUR/PLN 4,1284 4,1416 4,1603
USD/PLN 3,0653 3,0901 3,0912
EUR/USD 1,3464 1,3400 1,3457
OK0114   4,65  4,65  4,64
PS1016   4,93  4,93  4,95
DS1021   5,49  5,49  5,52

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »