Scenariusze dla złotego i obligacji dopiero po posiedzeniu Fed

Złoty zachowywał się podczas środowej sesji stabilnie i był kwotowany w wąskim paśmie. Rynki czekają na wyniki posiedzenia Fed. Dopiero po tym, co ogłosi amerykański bank centralny będzie można tworzyć scenariusze dla rynku walutowego.

Złoty zachowywał się podczas środowej sesji stabilnie i był kwotowany w wąskim paśmie. Rynki czekają na wyniki posiedzenia Fed. Dopiero po tym, co ogłosi amerykański bank centralny będzie można tworzyć scenariusze dla rynku walutowego.

- Dzisiejsza sesja przebiega spokojnie, a kurs EUR/PLN porusza się właściwie cały czas w paśmie 4,22-4,23. Wszyscy wyczekują na efekty posiedzenia Fed, dopiero po tym będzie można kreślić jakiekolwiek scenariusze dla rynku - powiedział Marcin Turkiewicz, diler walutowy mBanku.

Zwrócił uwagę, że opinie na rynku odnośnie tego, co ogłosi w środę Rezerwa Federalna są podzielone.

- Zdaje się jednak, że większość oczekuje raczej gołębiego komentarza ze strony Fed - mówi Turkiewicz.

Amerykański bank centralny informował wcześniej, że zamierza ogłosić zakończenie programu luzowania ilościowego. Pomimo słabszych od oczekiwań danych ze światowej gospodarki oraz spadających cen energii, konsensus rynkowy wciąż zakłada, że Fed będzie trzymał się wcześniej wytyczonego planu i ogłosi zakończenie QE.

Reklama

Jednocześnie amerykański bank centralny prawdopodobnie utrzyma w komunikacie stwierdzenie o zamiarze utrzymywania stóp procentowych bez zmian przez "znaczny okres" i może zasygnalizować, że stopy procentowe w USA pozostaną bez zmian dłużej niż to do tej pory zakładano. Jeszcze niedawno Fed sugerował, że pierwsza podwyżka stóp procentowych możliwa jest w połowie przyszłego roku. Do przesunięcia tej daty na późniejszy termin mogą jednak skłonić Fed spadające oczekiwania inflacyjne w USA. Obecny konsensus rynkowy zakłada, że pierwsza podwyżka stóp procentowych nastąpi pod koniec 2015 r.

FI TEŻ CZEKA NA FED

- Dzisiaj jesteśmy symbolicznie niżej w rentownościach wobec wczorajszego zamknięcia, rynek jest stabilny, bo przed komentarzami Fed wszyscy wstrzymują się z zajmowaniem pozycji - powiedział PAP diler jednego z dużych banków zagranicznych pragnący zachować anonimowość.

W jego opinii reakcja na decyzję będzie w czwartek rano.

- W dalszej części tygodnia rynek znów zacznie skupiać się na tym, co zrobi RPP w listopadzie i na tym, co będzie chciała zrobić w kolejnych miesiącach. Zdania są podzielone co do tego, czy będzie obniżka o 25 czy 50 pb. Natomiast rynek jest przekonany, że do obniżki dojdzie - zwraca uwagę diler.

Najbliższe, decyzyjne posiedzenie RPP zaplanowane jest na 4-5 listopada.

środa środa wtorek
16.05 8.55 16.00
EUR/PLN 4,2223 4,2165 4,2199
USD/PLN 3,3095 3,3106 3,3109
EUR/USD 1,2758 1,2736 1,2743
OK0716 1,69 1,72 1,71
PS0719 2,01 2,04 2,04
DS0725 2,59 2,61 2,61
PAP
Dowiedz się więcej na temat: złoty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »