Reklama

W tym tygodniu handel ograniczony

Ze względu na skrócony tydzień pracy, handel złotym powinien być w tym tygodniu ograniczony, a co za tym idzie także zmienność kursu powinna być mniejsza. Analitycy rynkowi spodziewają się, że w tym tygodniu złoty będzie wyceniany w stosunku do euro w przedziale 4,38-4,43. Ewentualne umocnienie złotego sprzyjać będzie krajowemu rynkowi obligacji, choć podobnie jak w przypadku rynku walutowego należy spodziewać się ograniczonej płynności.

- Ten tydzień, ze względu na święto Bożego Ciała, będzie charakteryzował się ograniczonym handlem i mniejszą niż można oczekiwać zmiennością notowań złotego. Nadal pozostaniemy zależni od sytuacji światowej, głównym czynnikiem kształtującym kurs złotego będzie sentyment światowy - powiedział Bartłomiej Rostek, diler z ING.

- Także decyzja Rady Polityki Pieniężnej nie jest w centrum zainteresowania rynku, jej decyzja będzie drugorzędna - dodał.

RPP zdecyduje o poziomie stóp procentowych w środę 6 czerwca.

- Należy oczekiwać, że w tym tygodniu złoty będzie poruszał się w przedziale 4,38-4,43 za euro - powiedział Rostek.

Reklama

Zdaniem Rostka, na poniedziałkowej sesji płynność na rynku była bardzo mała.

- Dziś świętuje Londyn, co znacząco wpłynęło na liczbę transakcji na rynku. Mieliśmy dziś na rynku odreagowanie na parze euro-dolar, co przełożyło się oczywiście na kurs euro-złotego. Cały region nadal pozostaje zależny od tego co dzieje się na głównej parze EUR-USD - dodał Rostek.

Złoty pomaga obligacjom, rynek FI mocniejszy

Zdaniem Henryka Sułka, dilera SPW banku Millennium, nieznaczne umocnienie złotego umocniło krajowy rynek SPW i w najbliższych dniach ta tendencja może być kontynuowana.

- Rynek obligacji mamy dziś wyraźnie mocniejszy na zakończenie sesji, szczególnie ceny długich papierów rosły. Należy jednak pamiętać, że płynność na rynku jest znacząco ograniczona przez święto w Londynie. To sprawiło, że nawet niewielkie transakcje były dziś w stanie przesunąć rynek - powiedział PAP Sułek.

- W najbliższych dniach nadal będziemy patrzeć na sytuację międzynarodową, na niemiecki rynek długu oraz na waluty. Aprecjacja złotego może nadal sprzyjać obligacjom. Czekamy także na decyzję Rady Polityki Pieniężnej, choć w tej kwestii analitycy są raczej zgodni, że Rada pozostawi koszt pieniądza na dotychczasowym poziomie, i nie należy tu spodziewać się niespodzianki - dodał.

     poniedz. poniedz. piątek
      16.25   9.30  16.30
EUR/PLN  4,3924  4,4067 4,4072
USD/PLN  3,5169  3,5480 3,5583
EUR/USD  1,2486  1,2412 1,2386
OK0114    4,76   4,75  4,77
PS1016    4,89   4,93  4,92
DS1021    5,37   5,41  5,40

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »