Złoty na razie stabilny

Złoty powinien podczas wtorkowej sesji pozostać stabilny, taki obraz rynku powinien trwać przynajmniej do środowego wyroku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ESM i czwartkowego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Złoty powinien podczas wtorkowej sesji pozostać stabilny, taki obraz rynku powinien trwać przynajmniej do środowego wyroku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ESM i czwartkowego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

"Dzisiejsza sesja to publikacja danych na temat krajowego bilansu płatniczego. Oczekujemy, że do czasu decyzji Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z niemieckim prawem pomocy finansowej dla części państw strefy euro oraz zakończenia posiedzenia FOMC notowania złotego powinny stabilizować się w przedziale 4,08 - 4,14 za euro" - napisali w porannym biuletynie analitycy Banku Millennium.

W czwartek o godzinie 18.30 czasu polskiego Fed poda decyzję o stopach procentowych. Później przedstawi projekcje dla amerykańskiej gospodarki i stóp procentowych oraz odbędzie się konferencja prasowa szefa Fed Bena Bernanke, na której może zostać ogłoszona, jak spodziewa się część analityków, trzecia runda luzowania ilościowego w polityce pieniężnej.

Reklama

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny poinformował we wtorek rano, że ogłosi zgodnie z planem w środę orzeczenie w sprawie zgodności z konstytucją Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (ESM).

Pozytywne nastroje na długu powinny się utrzymać

Pozytywne nastroje na rynku długu powinny się utrzymać także we wtorek, chociaż na rynkach pojawia się już niepewność związana z werdyktem niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego oraz posiedzeniem Fed.

"Oczekiwanie na werdykt niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ESM oraz spekulacje wokół posiedzenia Fed podtrzymają niepewność na rynkach finansowych w najbliższych dniach. Optymizm po ubiegłotygodniowej decyzji EBC może powoli ustępować. Dziś przejawia się to we wzroście apetytu na bezpieczeństwo - niemieckie Bundy rozpoczynają sesję solidnym umocnieniem" - uważają analitycy banku Pekao.

"Wczorajsza emisja długoterminowych obligacji w USD pokazała duże zainteresowanie polskim długiem ze strony inwestorów zagranicznych, co powinno jeszcze podtrzymywać pozytywne nastroje również na rynku lokalnym" - dodają.

Ministerstwo Finansów przeprowadziło w poniedziałek emisję nowego benchmarku 10-letnich obligacji w dolarach amerykańskich, zapadających 17 marca 2023 roku, o wartości 2 mld USD, przy popycie 8 mld USD i rentowności 3,175 proc.

         wtorek  poniedz.  poniedz.
          10.20     16.20      9.30
EUR/PLN  4,1046    4,1105    4,1005
USD/PLN  3,2090    3,2177    3,2030
EUR/USD  1,2789    1,2788    1,2798
OK0714     4,10      4,06      4,04
PS0417     4,26      4,26      4,15
DS1021     4,83      4,83      4,80
PAP
Dowiedz się więcej na temat: waluty | Trybunał Konstytucyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »