Reklama

Złoty pozostaje mocny; rynki bazowe będą nadawały ton na FI

Złoty pozostaje mocny, w najbliższych dniach względem euro powinien utrzymać się w przedziale 4,20-4,26. Obserwowane wzmocnienie długu może wywołać ruch aprecjacyjny krajowej waluty. Dla polskich SPW kluczowe pozostaną rynki bazowe - oceniają dilerzy.

- Dziś niewiele się dzieje, złoty pozostaje mocny. W Londynie trwa święto, więc obroty są minimalne, a ruch wręcz figurowy - powiedział diler walutowy w Banku Zachodnim WBK Marcin Zawiślak.

Reklama

- Wszystko wskazuje na to, że para EUR/PLN w najbliższych dniach utrzyma się w przedziale od 4,20-4,2150 do 4,26 - dodał.

W ocenie Zawiślaka umocnienie polskiego długu może dać impuls do aprecjacji złotego.

- Dziś umocniły się dłuższe papiery, co może dodatkowo pomóc złotemu. W tym tygodniu po poniedziałkowych danych krajowych najważniejsze dla notowań będą publikacje zagraniczne. We wtorek inwestorzy będą patrzeć przede wszystkim na indeks IFO - powiedział diler.

We wtorek zostanie podany sierpniowy indeks koniunktury IFO w Niemczech. Konsensus rynkowy wynosi 107,0 pkt.

RYNKI BAZOWE NADAJĄ TON NA FI

- Cały czas będziemy podążali za rynkami bazowymi. Najistotniejsze dla inwestorów będą dane z USA - wszystkie publikacje, które będą miały miejsce przed wrześniowym posiedzeniem Fed. W piątek za tydzień poznamy ważne dane z amerykańskiego rynku pracy - powiedział PAP diler obligacji w PKO BP Maciej Popiel.

W przyszły piątek opublikowany zostanie miesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy, tzw. payrolle.

Zdaniem Popiela poniedziałkowe umocnienie długu wspierały ruchy na rynkach bazowych.

- Dzisiaj miały miejsce spadki rentowności na całej krzywej. Obniżka ratingu i sprzedaż detaliczna nie wpłynęły na notowania długu. Obserwujemy kontynuację dynamicznego odbicia ze słabszych poziomów, a ruch dodatkowo wzmacnia spadek rentowności na rynkach zagranicznych - powiedział diler.

- Jednak nie ma zbyt dużej płynności - w Londynie trwa święto, część instytucji jest nieobecna. Dlatego też ruchy są gwałtowniejsze niż zwykle. Jutro nastąpi powrót do pełnej płynności - zobaczymy jaki będzie tego efekt - dodał.

W piątek agencja ratingowa Fitch obniżyła perspektywę ratingów Polski z pozytywnej na stabilną, jednocześnie potwierdziła ratingi Polski na poziomie "A minus" dla walut zagranicznych i "A" dla waluty krajowej.

W poniedziałek GUS podał, że sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 4,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku, a mdm wzrosła o 3,8 proc.

     poniedz. poniedz. piątek
      16.05   9.40  16.00
EUR/PLN  4,2248  4,2291 4,2330
USD/PLN  3,1580  3,1644 3,1666
EUR/USD  1,3363  1,3370 1,3367

OK0116    3,22   3,24  3,09*
PS0718    3,77   3,81  3,90
DS1023    4,36   4,45  4,52
>

*notowania OK0715

Dowiedz się więcej na temat: 'Ruch' | złoty | "Ruch"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »