Reklama

Złoty pozostanie w trendzie aprecjacyjnym

Złoty pozostanie w trendzie aprecjacyjnym, który wzmocnić mogą słabsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy. Publikacja danych dotyczących podaży pieniądza M3 będzie dla polskiej waluty neutralna. Dług pozostaje pod wrażeniem opublikowanych w środę danych o wrześniowej inflacji. Rentowności lekko wzrosną, zwłaszcza na krótkim końcu krzywej.

"Z punktu widzenia rynku walutowego ważna w dniu dzisiejszym będzie publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy (ilość nowych podań o zasiłek). Jeśli odczyt okazałby się gorszy od oczekiwań rynkowych, byłby kolejnym czynnikiem osłabiającym USD względem EUR, co dla złotego - po wczorajszym wzroście oczekiwań na podwyżkę stóp procentowych przez RPP w tym miesiącu - byłoby dodatkowym czynnikiem wsparcia" - napisali analitycy Banku BPH w porannym komentarzu.

"Spodziewamy się, że podczas dzisiejszej sesji kurs złotego może osiągać kolejne mocniejsze poziomy, na co wskazuje chociażby przebicie poziomu 3.90/EUR tuż po jej otwarciu. Najbliższym poziomem wsparcia dla EUR-PLN jest 3.85. Publikacja krajowych danych dotyczących podaży pieniądza M3 we wrześniu będzie dla złotego neutralna" - napisano w komentarzu.

Reklama

Zdaniem analityków aprecjacja złotego może opóźnić decyzje RPP o podniesieniu stóp procentowych.

"Jeżeli trend aprecjacyjny zostałby utrzymany w najbliższych tygodniach, zapewne przyczyniłby się on do opóźnienia podwyżek stóp procentowych w Polsce. Naszym zdaniem NBP może zainterweniować na rynku FX, jednak dopiero w momencie, gdy ryzyko umocnienia PLN poniżej 3,80 stanie się realne" - napisano w porannym komentarzu banku City Handlowy.

DANE O INFLACJI OSŁABIAJĄ KRAJOWY DŁUG

Inwestorzy obligacji będą w czwartek pozostawać pod wrażeniem danych GUS o inflacji.

"Rynek długu będzie dziś najprawdopodobniej pozostawać pod wpływem opublikowanych wczoraj wyższych od oczekiwań danych inflacyjnych, które u części inwestorów spowodowały wzrost oczekiwań na podwyżkę stóp procentowych w tym miesiącu. Nie jest dziś wykluczony w związku z tym dalszy umiarkowany wzrost rentowności obligacji na polskiej krzywej, zwłaszcza na jej krótkim końcu" - uważają analitycy Banku BPH. GUS podał w środę, że wskaźnik CPI we wrześniu wyniósł 2,5 proc. w ujęciu rocznym.

     czwartek  środa  środa
       9.35  16.05  9.55
EUR/PLN  3,9000 3,9381 3,9500
USD/PLN  2,7690 2,8294 2,8250
EUR/USD  1,4090 1,3914 1,3980
OK1012    4,71  4,69  4,60
PS0415    5,11  5,11  5,05
DS1020    5,48  5,49  5,47

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »