Złoty w przedziale 4,18-4,19 za euro

W piątek złoty powinien znajdować się w przedziale 4,18-4,19 za euro.

Wsparciem dla wycen obligacji, szczególnie na krótkim końcu krzywej, są ostatnie wypowiedzi przedstawicieli RPP wskazujące na możliwość silniejszego złagodzenia polityki pieniężnej.

"Brak danych mogących osłabiać euro, przy nasilających się oczekiwaniach na obniżki stóp przez RPP umożliwiły wczoraj wzrosty EURPLN do 4,18. W tym samym czasie kurs USDPLN sięgnął nawet powyżej 3,28, w czym pomagały utrzymujące się wciąż oczekiwania na zacieśnianie polityki pieniężnej przez Fed w przyszłym roku" - napisali w porannym raporcie ekonomiści z BGŻ.

"Dzisiejszy dzień będzie miał najprawdopodobniej podobny przebieg. Oczekujemy, że złoty będzie się wahał pomiędzy 4,18 a 4,19 wobec euro, natomiast kurs USDPLN utrzyma się powyżej 3,28. Publikowane dane o wzroście gospodarczym oraz nastrojach konsumenckich w USA nie powinny mieć dużego wpływu na rynek" - dodali.

Reklama

W opinii ekonomistów z Banku Pekao kluczowy dla krótkoterminowych perspektyw EUR-PLN będzie prawdopodobnie piątkowy poziom zamknięcia.

"EUR-PLN rozpoczyna dzień w okolicach 4,18. Kluczowy dla krótkoterminowych perspektyw EUR-PLN może okazać się dzisiejszy poziom zamknięcia. Jeżeli PLN zakończy tydzień poniżej 4,18/EUR, to w pierwszych dniach przyszłego tygodnia powinien nadal przebywać w strefie 4,16-4,18/EUR. W przeciwnym razie możliwy jest powrót do przedziału 4,18-4,21/EUR" - napisali w porannym raporcie ekonomiści z Banku Pekao.

FI POD WPŁYWEM WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELI RPP

W opinii ekonomistów z PKO BP wsparciem dla wycen obligacji - szczególnie na krótkim końcu krzywej - są ostatnie wypowiedzi przedstawicieli RPP.

"Podczas czwartkowej sesji na rynku stopy procentowej obserwowaliśmy dalsze spadki rentowności obligacji skarbowych. W związku z brakiem istotniejszych wydarzeń okołorynkowych, naszym zdaniem wsparciem dla wycen, szczególnie na krótkim końcu krzywej, cały czas pozostają ostatnie wypowiedzi przedstawicieli RPP, jasno wskazujące na konieczność silniejszego złagodzenia polityki pieniężnej" - napisał w porannym raporcie Mirosław Budzicki z Biura Strategii Rynkowych PKO BP.

"Patrząc w średnim terminie, po wspomnianym umocnieniu rentowności obligacji skarbowych zbliżyły się do poziomów, których spodziewaliśmy się na koniec grudnia 2014 r. Naszym zdaniem na krótkim końcu krzywej jest jeszcze potencjał do spadku rentowności, właśnie w związku z oczekiwanym rozluźnieniem polityki pieniężnej w Polsce. W przypadku sektora rocznego i 2-letniego rentowności mogłyby obniżyć się o dalsze 20 pb. W przypadku dłuższego końca krzywej sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. Wyceny w sektorze 5-letnim zbliżone są już naszym zdaniem do poziomów fundamentalnych, niemniej +pięciolatki+ również powinny zyskiwać na wartości wraz z krótkim końcem" - dodał.

W opublikowanym w środę wywiadzie dla PAP Andrzej Bratkowski z Rady Polityki Pieniężnej ocenił, że łączna skala cięć stóp w nadchodzącym cyklu obniżek powinna wynieść co najmniej 100 pb, a w przypadku pogłębiania się tendencji stagnacyjnych w gospodarce obniżki mogłyby sięgnąć nawet 150 pb.

piątek czwartek czwartek
8.50 16.15 9.05
EUR/PLN 4,1814 4,1784 4,1768
USD/PLN 3,2838 3,2782 3,2717
EUR/USD 1,2734 1,2745 1,2746
OK0716 1,89 1,90 1,91
PS0719 2,22 2,24 2,25
DS0725 2,91 2,90 2,93
PAP
Dowiedz się więcej na temat: waluty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »