Sardynia cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. W 2015 roku wyspę odwiedziło ponad 17 tys. polskich turystów

Polacy pokochali Sardynię. Są na 11. miejscu spośród krajów, których obywatele odwiedzili w tym roku tę wyspę. Szczególnie popularne były wyjazdy typu city break, a więc pobyty 4–5 dniowe. Zwiększenie zainteresowania Polaków Sardynią wynika w dużej mierze z uruchomienia tanich połączeń lotniczych.
Włochy od lat cieszą się ogromną popularnością wśród polskich turystów. Z danych KPMG wynika, że kraj ten znajduje się na trzecim miejscu, zaraz po Chorwacji i Hiszpanii, jako preferowany kierunek wyjazdu. Według Banca d’Italia wydatki polskich turystów we Włoszech w 2014 roku wyniosły 624 miliony euro. Zdaniem ekspertów Polaków przyciąga przede wszystkim włoski styl życia oraz dziedzictwo kulturowe Włoch. O atrakcyjności tego kierunku świadczy także oferta pielgrzymkowa i gastronomiczna – z raportu firmy PizzaPortal.pl wynika, że kuchnia włoska należy do najbardziej lubianych przez Polaków.
– Zastanawiam się, dlaczego Polacy kochają Włochy. Myślę, że jesteśmy dosyć podobni pod względem sposobu myślenia, sposobu bycia i sposobu przeżywania pewnych rzeczy. Na przykład w biznesie to widać często, że jest łatwiej przyjeżdżać do Polski, żeby robić biznes, bo nie ma takich różnic kulturowych, które można spotkać w innych krajach – mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Elisabetta Caprino, sekretarz generalny Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.
W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje zwłaszcza Sardynia, do czego przyczyniło się m.in. uruchomienie tanich połączeń lotniczych do Cagliari. Z danych Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej wynika, że w pierwszych ośmiu miesiącach 2015 roku na Sardynię przyjechało 17 tys. Polaków. Sprawia to, że Polska znajduje się na 11. miejscu pośród krajów, których obywatele odwiedzili w tym roku Sardynię. Wśród Polaków szczególnie popularne są zwłaszcza wyjazdy typu city break – średnia długość pobytu polskich turystów to 5 dni.
Newseria Biznes