Polki obawiają się emerytury

Z ubiegłorocznego raportu firmy Aegon wynika, że Polki obawiają się o swoją finansową przyszłość. Aż 88 proc. badanych martwi się, że po przejściu na emeryturę nie zdoła utrzymać dotychczasowego poziomu życia, który uznają za satysfakcjonujący. Jednocześnie tylko co piąta Polka regularnie odkłada dodatkowe środki na przyszłą emeryturę (średnia dla 15 badanych przez Aegon państw wyniosła 36 proc.)
Zdaniem Dominiki Nawrockiej, autorki książki „Kobieta i Pieniądze”, planowanie finansowej przyszłości należy zacząć tuż po skończeniu studiów i rozpoczęciu pracy zawodowej. Jest to moment, gdy kobiety mają znacznie więcej możliwości zabezpieczenia się na przyszłość, np. regularne oszczędzanie lub długoterminowe inwestycje. Nie oznacza to jednak, że starsze panie nie mają już szans na poprawienie swojej sytuacji finansowej.
– Znamy bardzo wiele historii w świecie finansów, gdzie kobiety, które wydawałoby się, że już są na emeryturze zaczęły działać, tworzyć firmy, inwestować i ich życie jest naprawdę wspaniałą jesienią – mówi Dominika Nawrocka.
Najlepsze tematy