Chcesz poznać całkowity koszt kredytu gotówkowego? Bank wcale nie musi sprawdzać cię w BIK-u

Decyzja o wzięciu kredytu gotówkowego nie może być podjęta impulsywnie. Przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego trzeba uzyskać rzetelne informacje o ofercie kredytowej, tak żeby nie zaskoczyły nas żadne ukryte koszty. Najlepiej wypytać o szczegóły doradcę w placówce bankowej i dokładnie przeczytać warunki umowy. W niektórych bankach są jednak pewne utrudnienia…

Jednym z nich jest to, że w placówkach części banków nie możemy dowiedzieć się o parametrach kredytu ot tak: konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości i doradca musi nas sprawdzić w Biurze Informacji Kredytowej.
- Banki dzielą się na dwie kategorie. Pierwszą – tworzą instytucje, w których bez dowodu w zasadzie nie można uzyskać żadnych informacji o ofercie kredytowej. Do drugiej kategorii należą banki, w których informacje o okresie kredytowania, wysokości raty i podstawowych parametrach kredytu dostaniemy bez dowodu – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Łukasz Stolarczyk, dyrektor Biura Jakości Obsługi Klienta w Getin Noble Banku.
Najlepsze tematy