Artur Soboń w "Graffiti": W związku z inflacją mamy bardziej restrykcyjną politykę monetarną

Grzegorz Kępka zapytał swojego gościa o niedawną wypowiedź minister finansów Magdaleny Rzeczkowskiej, która powiedziała, że resort, którym zarządza zamierza bardzo ostrożnie podchodzić do nowych wydatków.

- W związku z czynnikami zewnętrznymi, które powodują inflację w Polsce mamy bardziej restrykcyjna politykę monetarną, stąd też konieczność ostrożniejszej polityki fiskalnej - tłumaczył polityk - Stąd też wypowiedź pani minister, że będziemy każdą złotówkę wydatkowaną także w przestrzeni publicznej oglądać z każdej strony - dodał w "Graffiti".

 Wiceminister Soboń dodał, że nie toczą się żadne prace nad waloryzacją programu 500 plus czy wprowadzeniu na stałe 14. emerytury. 
- Jeśli chodzi o wydatki społeczne - na rodzinę, dla seniorów, dla osób niepełnosprawnych, na zdrowie - cała ta sfera to jest gigantyczny wzrost wydatków budżetowych. Pozwala nam na to sytuacja uszczelnienia poziomu luki vatowskiej do czegoś, co było za czasów naszych poprzedników całkowitym nieosiągalnym marzeniem - powiedział polityk.


Polsat News