Tanie wakacje są możliwe? Ekspert radzi, gdzie polecieć

"Hiszpania, Włochy będą droższe. Można próbować Grecję, Chorwację i Turcję. Warto także polecieć do Albanii" – takie kierunki budżetowych wakacji polecał w Rozmowie w południe w RMF FM Krzysztof Loga-Sowiński. Według eksperta z portalu pasażer.com, wyjazdy wakacyjne mogą być w tym roku droższe o około 15-20 proc.

„Górka podróży lotniczych zaczęła się w maju. Jeżeli spojrzymy na wyniki przewozowe Wizzaira czy Ryanaira, to one przebiły już wyniki z 2019 r.” – mówił Krzysztof Loga Sowiński w internetowej części Rozmowy w południe w RMF FM. Pasażerowie linii lotniczych, zdaniem eksperta portalu pasażer.com, musza przygotować się na przykre niespodzianki, które w tym sezonie mogą ich spotkać. „W dużych liniach lotniczy są masowo anulowane rejsy, bo tam brakuje pilotów. Na pewno bezpieczniej poruszać się bez przesiadek, bo pracowników brakuje nie tylko w liniach lotniczych, ale też w firmach, które obsługują linie na lotniskach – czyli bagażowych, security” – mówił Sowiński.

Ekspert odpowiedział też na pytanie, czy tańsze w tym roku będą wakacje zorganizowane przez biuro podróży czy wyjazd na własną rękę. „Jeżeli ktoś chce spędzić dwa tygodnie w zamkniętym ośrodku z basenami, morzem, to biuro jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Natomiast jak ktoś chce pojeździć, to musi wyłożyć dodatkowe pieniądze na jakąś atrakcję turystyczną czy dodatkowy przejazd” – stwierdził Sowiński.
RMF