Wakacje kredytowe. Epidemia koronawirusa uderza w leasing

Branża leasingowa, spodziewając się poważnych reperkusji związanych ze stanem epidemicznym, pracuje nad pakietem pomocowym dla swoich klientów. Kolejna instytucja wprowadza udogodnienia w związku z trudną sytuacją w branży leasingowej. Santander Leasing wprowadza udogodnienia dla przedsiębiorców. Rusza bezpłatne odroczenie płatności rat i program pomocowy dla dilerów.

W odpowiedzi na sytuację i w trosce o klientów spółka wprowadza szybką możliwość zmiany harmonogramu i odroczenia rat nawet o sześć miesięcy. Zasady są proste, wnioski mogą być składane zdalnie, będą realizowane w możliwie najkrótszym czasie. Co ważne spółka odstępuje od opłat za odroczenie spłat rat.

W celu skorzystania z propozycji Santander Leasing wystarczy do tego jedynie wniosek klienta, który bezpłatnie i szybko można złożyć poprzez eBOK24.

- Naszym priorytetem jest zmniejszenie poziomu niepewności wśród naszych klientów i wspólne przejście tego trudnego czasu epidemii. Działamy tak, żeby  klient mógł szybko i bez zbędnych kroków zmniejszyć obciążenia finansowe w najbliższych trzech lub sześciu miesiącach - podkreśla Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing. - Drugim aspektem aktualnych działań jest profilaktyka. Wprowadziliśmy takie zasady pracy, które zwiększają bezpieczeństwo współpracy dla naszych klientów, pracowników i partnerów biznesowych. Zmniejszamy możliwość rozprzestrzenienia się wirusa - w pierwszej kolejności dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Działamy razem, z naszymi klientami, partnerami.  - dodaje.

Reklama

Środki pomocowe dla partnerów biznesowych

Santander Leasing ogranicza negatywny wpływ epidemii koronawirusa na działania z dilerami pojazdów oraz maszyn i urządzeń. Przygotowane są konkretne rozwiązania skierowane właśnie do tych podmiotów, m.in. rezygnujemy z przewidzianych w umowach dodatkowych odsetek lub kar. Jeśli dealer nie zrealizuje założonych planów sprzedażowych, dajemy możliwość wydłużenia terminu płatności odsetek kwartalnych w pożyczce finansującej stok nawet o 90 dni. Dodatkowo wydłużamy do 90 dni możliwość spłaty częściowej lub całkowitej przedmiotów finansowania, dla których zbliża się termin rotacji.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z propozycji i wydłużyć termin płatności składają wniosek w formie elektronicznej.

- Działamy razem! Takie hasło przyświeca nam w tych trudnych dniach. Działamy również zgodnie z zasadą - ograniczamy ryzyko, nie biznes. W tym kontekście przygotowane przez nas propozycje mają przede wszystkim zabezpieczyć naszych partnerów biznesowych i dostawców - mówi Jakub Poręcki, dyrektor zarządzający, linia małych i średnich przedsiębiorstw w Santander Leasing.

- Jesteśmy przekonani, że takie działania są potrzebne dla zapewnienia ciągłości biznesowej oraz wspólnego przejścia z naszymi partnerami dostawcami przez ten okres - dodaje.

ING Bank Śląski umożliwia zawieszenie do sześciu miesięcy spłaty rat kredytów konsumenckich, hipotecznych i firmowych oraz leasingu - poinformował w czwartek bank. Z tej formy pomocy mogą skorzystać klienci indywidualni oraz firmy.

Bank zaznaczył, że klientom, którzy skorzystają z zawieszenia spłat do sześciu miesięcy, adekwatnie wydłuży okres finansowania, żeby nie doprowadzić do nadmiernego zwiększania miesięcznego obciążenia. "Wniosek o zawieszenie spłaty można złożyć w kanałach zdalnych. Nie jest do tego konieczna wizyta w oddziale banku. Na początku przyszłego tygodnia bank zaproponuje klientom usprawnienia dotyczące przyspieszenia procesu składania wniosków" - czytamy w komunikacie.

ING dodał, że odroczenie w spłacie finansowania umożliwia także spółka faktoringowa ING Commercial Finance w ramach szybkiego i uproszczonego procesu. Bank przypomniał, że od 13 marca wprowadził automatyczne przedłużanie o trzy miesiące kredytów odnawialnych dla firm.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2019

Uwaga: Firma w problemach finansowych będzie mieć możliwość refinansowania obecnych umów leasingowych z wakacjami kredytowymi, polegającymi na czasowym odsunięciu płatności rat leasingowych

Problem z samochodami

Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR rynek pojazdów w Polsce w pierwszej dekadzie marca zarejestrował 12 105 szt. samochodów osobowych (+5,39 proc.) oraz 1 639 szt. samochodów dostawczych (+34,56 proc.). Łącznie na rynek trafiło 13 744 szt. pojazdów o dmc do 3,5 tony (+8,19 proc). Sytuacja w tym czasie była znacznie lepsza od sytuacji w lutym, gdzie zarejestrowano 43 156  samochodów osobowych oraz dostawczych o DMC do 3,5 t, czyli o 11,83 proc. mniej niż przed rokiem.

 
Dowiedz się więcej na temat: leasing | samochód w leasingu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »