W Europie kontrakty rosną

W zachodniej Europie kontrakty na indeksy rosną przed otwarciem handlu. W Japonii Nikkei 225 zyskał ponad 2 proc., po spadku w poniedziałek o prawie 3 proc. - podają maklerzy.

W zachodniej Europie kontrakty na indeksy rosną przed otwarciem handlu. W Japonii Nikkei 225 zyskał ponad 2 proc., po spadku w poniedziałek o prawie 3 proc. - podają maklerzy.

W Europie kontrakty na Dow Jones Euro Stoxx 50 zwyżkują o 0,065 proc. i wynoszą 3.079,00 pkt.

FTSE 100 futures rosną o 0,354 proc., CAC 40 futures zwyżkują o 0,083 proc., a kontrakty na DAX rosną o 0,188 proc.

Inwestorzy czekają, czy premier Japonii Shinzo Abe podejmie działania wspierające wzrost w japońskiej gospodarce.

o 11.00 w Niemczech zostanie opublikowany indeks ZEW zaufania niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych w XI.

Analitycy oceniają, że wskaźnik mierzący oczekiwania tych grup co do wzrostu gospodarczego Niemiec, wzrósł w listopadzie do 0,5 pkt. do minus 3,6 pkt. poprzednio.

Reklama

Wskaźnik ten spadał przez 10. miesięcy tego roku.

O 14.30 na rynku pojawią się dane z USA - indeks cen produkcji (PPI) w październiku, a o 16.00 indeks cen nieruchomości w XI, wyliczany przez NAHB.

Tymczasem przedstawicielom Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i włoskiej prezydencji nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie projektu budżetu UE na 2015 rok - poinformował w nocy z poniedziałku na wtorek PE po siedmiu godzinach negocjacji.

O północy minął termin na zawarcie porozumienia dotyczącego projektu budżetu UE na 2015 r. W tej sytuacji, gdy nie udało się wypracować stanowiska w ramach tzw. procedury pojednawczej, Komisja Europejska będzie musiała przedstawić nową propozycję budżetowa.

We wtorek w Brukseli odbędzie się spotkanie unijnych ministrów ds. europejskich, którzy zajmą się przygotowaniem do grudniowego szczytu UE, poświęconego przede wszystkim polityce gospodarczej i socjalnej UE oraz planom pobudzenia inwestycji.

We Francji na wspólny apel czterech głównych central związkowych spodziewane są masowe wystąpienia z żądaniem podwyżek płac.

W Senacie USA odbędzie się debata i głosowanie nad ustawą popierającą budowę kontrowersyjnego ropociągu Keystone XL. O budowę ropociągu, który ma prowadzić z Kanady do rafinerii w Teksasie, od lat zabiegają Republikanie.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »