Ceny akcji dynamicznie się zmieniały podczas dzisiejszej sesji

Ceny akcji spółek japońskich dynamicznie się dziś zmieniały, by ostatecznie obniżyć poziom indeksu Nikkei. Spadł on na zamknięciu o 0.6 proc. do poziomu 10401,90 pkt. Bloomberg odnotował, że w osłabieniu pomógł spadek cen miedzi i ropy naftowej, choć podejmowane zakupy w czasie sesji ograniczały skalę przeceny.

Ceny akcji spółek japońskich dynamicznie się dziś zmieniały, by ostatecznie obniżyć poziom indeksu Nikkei. Spadł on na zamknięciu o 0.6 proc. do poziomu 10401,90 pkt. Bloomberg odnotował, że  w osłabieniu pomógł spadek cen miedzi i ropy naftowej, choć podejmowane zakupy w czasie sesji ograniczały skalę przeceny.

Faktycznie, 2.8 proc. zyskał główny światowy producent sprzętu do wydobycia ropy naftowej Keppel. Spółka opublikowała wyniki, które okazały się lepsze od prognoz. Tymczasem, po wcześniejszym spadku o 0.1 proc., indeks MSCI Azji i Pacyfiku zyskał 0,4 proc. Agencja dodała, że liczby spółek spadających i rosnących były podobne. Nadal powszechne są obawy, że Chiny będą zacieśniać politykę pieniężną w walce z inflacją.

Kontrakty na indeksy amerykańskie rosną po wystąpieniu Obamy

Wczorajsze wystąpienie Prezydenta Baracka Obamy zostało pozytywnie przyjęte przez rynki akcji. Dzisiejsze pozytywne otwarcie notowań na rynkach w Europie mało związek z wczorajszym przedstawieniem amerykańskiemu Kongresowi planów zamrożenia na najbliższe pięć lat części wydatków rządowych w nadziei na poprawę sytuacji budżetu. Prezydent także wezwał do zmniejszenia podatków korporacyjnych. Kontrakty na indeks S&P500 zyskiwały dziś rano 0.9 pkt., na Nasdaq100 rosły o 2 pkt., a na indeks Dow Jones o 4 pkt. Na wczorajszym zamknięciu indeks Nasdaq Comp. zyskiwał 1,70 pkt., Dow Jones 3.3 pkt., a S&P500 zakończył dzień wzrostem o 0,03 proc.

Reklama

Komentując rozwój Chin w kontekście konkurencji Obama powiedział: "Oni inwestują w badania i nowe technologie. Właśnie ostatnio Chiny stały się największym podmiotem inwestującym z pozyskanie energii słonecznej oraz w najszybsze komputery".

Inwestorzy zainteresowani BG Group reagują na odkrycie ropy

Sektor energetyczny w indeksie FTSE100 może być dziś wspierany informacją o odkryciu nowego złoża ropy naftowej dokonanego przez BG Group. Złoże zostało znalezione u wybrzeży Brazylii. Wstępne szacunki wielkości złoża wynoszą ok. 200 mln baryłek, a potwierdzą je testowe odwierty. Dziś rano cena spółki rosła o 3,4 proc. Indeks zyskiwał na wartości 45.5 pkt. do poziomu 1372 pkt. BG Group posiada 30 proc. udziałów w złożu. Tymczasem wycena BHP Billiton wzrosła o 2.19 proc. względem wczorajszego zamknięcia.

W trakcie dnia skala zwyżki powinna się zwiększyć.

Protokół z posiedzenia BoE pomaga w notowaniach funta

W trakcie dzisiejszych notowań dobrze radził sobie funt po opublikowaniu protokołu z ostatniego posiedzenia Komitatu Polityki Monetarnej (MPC).

Zarówno euro, jak i dolar odczuły umocnienie się funta, co podniosło wycenę brytyjskiej waluty do 1,5874 dolara. Tymczasem euro kosztowało 83,395p, tuż po tym, jak protokół ujawnił, że członkowie komitetu rozważali podniesienie stóp procentowych podczas ostatniego posiedzenia z 12-13 stycznia. MPC jest świadoma, że rynek oczekuje wzrostu stóp do sierpnia o 25 pkt. bazowych i było to rozważane.

Jak wynika z treści protokołu, "Wzrost brytyjskiej i globalnej gospodarki dokonuje się w najgorszym razie w tempie prognozowanym. Wiele wskazuje na to, że będzie on kontynuowany, a ryzyka spowolnienia zmniejszają się." Konieczność podniesienia stóp będzie sprzyjać notowaniom funta oraz nadziejom na szybszy wzrost gospodarki Wielkiej Brytanii.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »