Rosną ceny spółek europejskich po informacji o porozumieniu w sprawie Grecji

W trakcie dzisiejszych porannych notowań rosły ceny spółek w Europie, na co miała wpływ informacja o porozumieniu w sprawie wsparcia dla Grecji.

W trakcie dzisiejszych porannych notowań rosły ceny spółek w Europie, na co miała wpływ informacja o porozumieniu w sprawie wsparcia dla Grecji.

Eksperci finansowi w Unii Europejskiej oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego wskazali na konieczność wprowadzenia przez Grecję planu oszczędnościowego, który najpierw musi być zatwierdzony przez parlament, co jest warunkiem uzyskania pomocy. "To nie tylko zielone światło, ale także pozytywny znak dla przyszłości Grecji" powiedział premier George Papandreou. Jednym ze sposobów na walkę z zadłużeniem są podwyżki podatków, czego domaga się Unia Europejska. W zamian za wysiłki Grecji będzie ona nadal wspierana przez UE i MFW. Przed południem niemiecki DAX zyskiwał na wartości 1,2 proc., a londyński FTSE100 1,46 proc. W Paryżu CAC-40 rósł o 1,3 proc.

Reklama

Niższe ceny ropy oraz porozumienie w sprawie Grecji wsparły ceny akcji w Azji

Wiadomość, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz liderzy Unii Europejskiej zaaprobowali plan oszczędnościowy Grecji, wsparła wyceny

akcji w Azji. Agencje podają, że stabilizacja sytuacji w Grecji wpłynęła

na wzrost wartości Nikkei oraz indeksu Hang Seng. W związku z tym obawiano się, że wysokie ceny ropy naftowej będą czynnikiem ograniczającym tempo wzrostu gospodarczego, ale spadek ceny surowca uspokoił uczestników rynków, że wzrost gospodarczy będzie kontynuowany. Nikkei zakończył dzień na poziomie 9678,71 pkt., czyli zyskał 0,85 proc. względem wczorajszego zamknięcia. Tymczasem Hang Seng zyskał 1,72 proc. Wśród sektorów indeksu najlepiej sobie radziły spółki z sektora nieruchomości, których ceny wzrosły średnio o 2,29 proc. Drugim najmocniejszym sektorem był sektor finansowy, którego wartość wzrosła o 1,8 proc.

Rosną ceny spółek wydobywczych, a liderem jest Antofagasta

Dziś przed południem rosła cena Antofagasty, ale na wartości zyskiwały także inne spółki wydobywcze. Cena spółki rosła o ponad 5 proc. Xstrata znajdowała się na drugim miejscu pod względem skali wzrostu ceny. Jej wartość wzrosła dziś o 4,14 proc. Cena Kazakhmys zwyżkowała dziś o 3,76 proc. Inne spółki związane z sektorem także podnosiły swoją wartość: cena Anglo American wzrosła o 2,93 proc., a Rio Tinto o 3,37 proc. Wzrost ceny tej ostatniej w części miał związek z ogłoszeniem, że zakupiła ona 99,76 proc. w Riverside Mining. Spółka poinformowała także, że jej szef poszukiwań zajął stanowisko szefa Riverside Mining. Oficjalnie obowiązki przejmie 1 lipca.

Euro spadło względem dolara w związku z obawami o kryzys zadłużenia

Obawy o to, że strefa euro nie będzie stabilna, dopóki Grecja nie otrzyma wsparcia, wpłynęły na spadek wartości wspólnej waluty. Jak podaje Bloomberg, dzisiejszego poranka wartość euro spadała względem dolara.

Przed południem euro oddało 0,1 proc. swojej poprzedniej wartości, choć wcześniej starta wynosiła już 0,4 proc. Jak podaje agencja, euro może zakończyć cały tydzień spadkiem ceny o 0,5 proc. Wartość euro spadła również względem franka szwajcarskiego, choć nie osiągnęła poziomów, jakie wyznaczyła w trakcie wczorajszego osłabienia. Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz liderzy Unii Europejskiej oznajmili Grecji, że o ile kraj ten chce uzyskać wsparcie od tych instytucji, to musi wdrożyć szczegółowy plan oszczędnościowy, który będzie zawierał w sobie wzrost podatków.

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: europejska | Grecja | spółka | spółki | ceny | informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »