Bezpieczne i darmowe programy. Jak wybrać dobry serwis?

Darmowe oprogramowanie bez ryzyka? To możliwe. Przeczytajcie nasz poradnik, by dowiedzieć się, jak i gdzie w pełni bezpiecznie pobierać bezpłatne programy.

Darmowe oprogramowanie to wygodne i przyjazne dla portfela rozwiązanie. Właściwie dla każdej płatnej aplikacji znajdziecie przynajmniej kilka odpowiedników dostępnych bez opłat. W ich wyszukiwaniu i pobraniu pomogą wam specjalistyczne serwisy. Jak jednak wybrać stronę do pobierania darmowych programów? Jak uniknąć zagrożeń takich jak złośliwe oprogramowanie i niepożądanych dodatków? Tego dowiecie się z naszego nowego artykułu.

Po pierwsze: tylko sprawdzone źródła

Zanim zdecydujecie się na pobranie i instalacje jakiegokolwiek oprogramowania, powinniście upewnić się, że pochodzi ono ze sprawdzonego źródła. To oczywiste, ale wielu internautów o tym zapomina, ściągając aplikacje z niepewnych stron. By uniknąć problemów, warto korzystać ze sprawdzonych serwisów, takich jak programy.net.pl. Na jego stronach znajdziecie ogromne repozytorium darmowego oprogramowania, sterowniki oraz spolszczenia gier i aplikacji. Co ważne, wśród nich są tylko programy zweryfikowane pod kątem bezpieczeństwa.

Po drugie: duże repozytorium programów

Przy wyborze serwisu, uwagę zwróćcie też na to, jak rozbudowane jest jego repozytorium. Serwis programy.net.pl oferuje szeroki wybór oprogramowania - w tym programy do obróbki wideo, edytory tekstu i pakiety biurowe, aplikacje zabezpieczające, a także narzędzia do optymalizacji systemu. W jego zasobach dostępne są również sterowniki do różnych urządzeń. Coś dla siebie znajdą poza tym miłośnicy gier - na stronie czeka nas was wiele darmowych tytułów (w tym Minecraft do pobrania). Zajrzyjcie także do działu SPOLSZCZENIA, gdzie znajdziecie polskie paczki językowe do wielu gier i programów użytkowych.

Po trzecie: unikajcie podejrzanych witryn

Strony oferujące darmowe oprogramowanie, ale wymagające od użytkownika kliknięcia w wiele reklam czy pop-upów często okazują się niebezpieczne. Zdecydowanie lepiej unikać pobierania plików instalacyjnych z takich witryn - wraz z aplikacjami lub grami możecie zainstalować złośliwe oprogramowanie. Korzystając z programy.net.pl, zyskujecie pewność co do tego, że programy nie zawierają takich niemiłych niespodzianek. Koniecznie sprawdźcie też certyfikat SSL. Znak ten oznacza, że wszystkie dane, które wymieniacie z daną stroną, są szyfrowane.

Po czwarte: regularnie aktualizujcie programy

Aby zabezpieczyć komputer przed zagrożeniami, zawsze należy instalować aktualizacje oprogramowania. Wiele programów, w tym darmowe narzędzia udostępniane przez programy.net.pl, ma wbudowane funkcje automatycznych aktualizacji. Korzystając z nich, możecie być pewni, że zawsze korzystacie z najnowszej i bezpiecznej wersji oprogramowania.

Po piąte: wybierajcie programy open-source

Jeśli jest to możliwe, stawiajcie na oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym. Programy open-source są tworzone z myślą o ich bezpłatnym udostępnieniu - nie zawierają więc płatnych funkcji lub reklam. Dzięki dostępowi do kodu źródłowego, użytkownicy mogą też dokładnie sprawdzić, jak działa dany program. Na stronie programy.net.pl możesz znaleźć również wiele takich programów - Gimp, LibreOffice, Mozilla Firefox czy Audacious.

Jak widzicie, darmowe oprogramowanie może być bezpieczne. By tak się stało, powinniście jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim wybierajcie tylko zaufane źródła - takie jak serwis programy.net.pl - oferujące sprawdzone programy i duży zbiór aplikacji. Nie zapominajcie również o regularnych aktualizacjach już zainstalowanych programów i weryfikacji plików instalacyjnych.

artykuł sponsorowany
materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »