Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzedawcy prądu?

Wybór nowego dostawcy prądu to dla firm niezmienne wyzwanie, od którego w dużej mierze zależy poziom naszych wydatków za prąd, ale także skala uzależnienia się od zmienności cen i przepisów związanych z ustalaniem nowych stawek. W jaki sposób wybrać najlepszego sprzedawcę prądu? Sprawdźmy najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę.

Możliwość kontrolowania miesięcznych wydatków za energię elektryczną

Zacznijmy od tego, co dla wielu przedsiębiorców jest zdecydowanym priorytetem przy podpisywaniu umowy o energię elektryczną. Mowa tu o oczywiście o kosztach związanych z rachunkami za prąd, ale także o przewidywalności tych rachunków

Jeśli ze względu na realizowane procesy w firmie wykorzystujemy dużo prądu, naturalne jest, że zapłacimy więcej. Ale rosnące na rynku ceny energii mogą niespodziewanie zwiększyć nasze wydatki nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego szukając sprzedawcy prądu, warto rozglądać się za firmami, które proponują współpracę na zasadzie stałej ceny przez dany okres. Przykładem takiej oferty jest Zielona Energia w stałej cenie, możliwa do prześwietlenia pod adresem https://wybieram.axpo.com/. W ramach niej klienci mogą spodziewać się stałej stawki z MWh, którą poznamy już na etapie podpisywania umowy. 

Elastyczne dopasowanie warunków oferty do naszych potrzeb

Choć koszty energii elektrycznej są istotne, dla wielu przedsiębiorców elastyczność może okazać się czynnikiem decydującym o podpisaniu umowy z danym dostawcą. Umowa na 4 lub 5 lat to zdecydowanie za długo? W takim razie może warto zdecydować się na zieloną energię o zmiennej stawce, która każdego miesiąca ustalana jest na podstawie notowań giełdowych? Oczywiście nawet w przypadku zmienności przedsiębiorców obowiązuje maksymalna cena, wyznaczona przez ustawę o cenie maksymalnej prądu.

Dostawca prądu powinien oferować możliwość dopasowania warunków umowy do preferencji przedsiębiorcy. Długość współpracy i możliwość wyboru spośród różnych ofert cenowych - to cechy, które klienci firmowi doceniają najbardziej. 

Sposób nawiązania współpracy z dostawcą prądu

Nawiązanie nowej współpracy z dostawcą prądu zawsze kojarzy nam się z długimi i męczącymi formalnościami. Dostarczanie wielu dokumentów, kolejki do stanowiska obsługi, długi czas oczekiwania na nawiązanie współpracy - do tego przyzwyczailiśmy się i chcąc nie chcąc godzimy się na takie warunki. 

Na szczęście już nie musimy. I to właśnie szybkość nawiązania współpracy i wygoda z tym związana powinna wejść do kanonu czynników wpływających na wybór dostawcy energii elektrycznej. W Axpo mamy możliwość załatwienia wszelkich formalności online - szybko i bez wychodzenia z biura. 

Kompleksowość oferty - prąd i gaz od jednego dostawcy

O czym jeszcze warto pamiętać, szukając dogodnych warunków dostawcy prądu? Wśród licznych kwestii, warto również uwzględnić kompleksowość oferty. Coraz częściej stawiamy na wygodę - kilka usług w jednym miejscu. Z Axpo możemy zapewnić sobie dogodne warunki dostawy energii elektrycznej, ale także gazu

I tutaj również, podobnie jak w przypadku prądu możemy do woli wybierać spośród usługi gazu o cenie zmiennej, zależnej od warunków rynkowych lub stałej, w której przedsiębiorcy są w stanie kontrolować swoje wydatki i w łatwy sposób dyscyplinować reżim kosztowy w swoim biznesie.

Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy - cenę prądu, elastyczność oferty, łatwość nawiązania współpracy i kompleksowość, z łatwością znajdziemy takiego dostawcę, który spełni nasze potrzeby i zapewni nam doskonałe warunki usług. Axpo to propozycja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy cenią sobie profesjonalną obsługę i stałą kontrolę wydatków firmowych.

artykuł sponsorowany
materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »