Pożyczki dla zadłużonych – jak bezpiecznie korzystać z tych popularnych produktów finansowych?

Osoby, które posiadają zobowiązania w trakcie spłaty, często sądzą, że nie będą mogły otrzymać dodatkowego wsparcia finansowego w postaci kolejnej pożyczki gotówkowej. Nie jest to jednak prawda. Współczesny rynek finansowy oferuje bowiem całkowicie legalne rozwiązania skierowane również do klientów z zadłużeniem. W tym artykule wyjaśnimy, czym właściwie są pożyczki dla zadłużonych, jakie instytucje ich udzielają, a także powiemy, jakie warunki należy spełnić i na co uważać, aby bezpiecznie ubiegać się o tego typu finansowanie.

Czym są pożyczki dla zadłużonych? Czym różnią się od klasycznych kredytów gotówkowych?

Pożyczki dla zadłużonych to produkty finansowe skierowane głównie do osób, które posiadają już aktywne zobowiązania kredytowe. Z powodzeniem skorzystać z nich mogą jednak także inne osoby, w tym te, które mają negatywną historię kredytową w BIK lub nie posiadają wystarczającej zdolności, aby skutecznie ubiegać się o kredyt w banku.

W odróżnieniu od klasycznych kredytów bankowych, pożyczka dla zadłużonych jest udzielana przez firmy pożyczkowe, które stosują mniej restrykcyjne zasady oceny wniosków niż banki. Wiele z tych instytucji posiada znacznie uproszczone procedury składania wniosków, nie wymaga od wnioskodawców przedstawiania zaświadczeń o dochodach ani nie dokonuje pełnej analizy ich zdolności kredytowej.

Warto jednak wiedzieć, że koszty związane z udzielaniem pożyczek dla osób zadłużonych są zazwyczaj wyższe niż opłaty wymagane w przypadku klasycznych pożyczek bankowych. Z tego powodu, przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z całkowitymi kosztami finansowania, sprawdzić ostateczny termin, w którym pożyczka dla zadłużonych powinna zostać spłacona, a także dowiedzieć się, czy istnieje możliwość jego wydłużenia.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o pożyczkę dla zadłużonych?

Aby skutecznie wnioskować o pożyczkę dla zadłużonych, najczęściej wystarczy mieć ukończone 19 lat, posiadać ważny dowód osobisty oraz aktywny rachunek bankowy założony na własne dane. Wiele firm pożyczkowych wymaga ponadto stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski oraz dostępu do telefonu komórkowego i adresu e-mail, które służą do komunikacji z firmą. W przypadku pożyczki dla zadłużonych, kluczowe znaczenie ma jednak to, że osoby z negatywną historią kredytową, a także posiadające inne zobowiązania kredytowe w trakcie spłaty są traktowane na równi z klientami bez zadłużenia.

Rozważając sięgnięcie po jakąkolwiek pożyczkę, warto mieć jednak świadomość, że każde zobowiązanie finansowe, w tym także pożyczka dla zadłużonych, musi zostać spłacone w ustalonym w umowie terminie. Dlatego przed złożeniem wniosku, należy dokładnie sprawdzić wysokość prowizji, całkowity koszt pożyczki i termin spłaty oraz realnie ocenić swoje możliwości finansowe w zakresie zaciągnięcia kolejnego zobowiązania. W razie potrzeby, warto także skontaktować się z infolinią danej firmy pożyczkowej, zapytać o szczegóły oferty oraz poprosić o wyjaśnienie wątpliwości. Pozwoli to obiektywnie ocenić opłacalność oferty oraz zminimalizuje ryzyko zwiększenia zadłużenia.

artykuł sponsorowany
materiały promocyjne
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »