Wynajem dlugoterminowy aut używanych, czy się opłaca?

Potrzebujesz auta na dłużej a jednocześnie zależy Ci korzyściach finansowych? Wynajem długoterminowy aut używanych daje taką możliwość, a dodatkową zaletą tego rozwiązania jest wyjątkowa atrakcyjność oferowanych pojazdów, zarówno w kontekście ich klasy, marki, jak i bogatego wyposażenia. Czy warto zdecydować się na wynajem długoterminowy samochodu używanego? Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą wynajem aut używanych.Wynajem długoterminowy aut używanych to przede wszystkim stabilność finansowa.Na czym polega długoterminowy wynajem samochodu? Sprawdź, czy warto wynająć auto używane?

Na czym polega wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy auta można porównać do wzięcia pojazdu na abonament. Okres, na jaki opiewa umowa, mieści się zwykle w przedziale od 12 do nawet 48 miesięcy. W tym czasie posiadacze własnych samochodów muszą troszczyć się o wszystkie kwestie formalne i serwisowe, podczas kiedy wynajmujący po prostu cieszy się jazdą. Nie trzeba dodawać, że oferta renomowanych firm wynajmujących samochody uobejmuje auta najlepszych światowych marek, których stan techniczny i wizualny nie budzi najmniejszych zastrzeżeń.

Przykładem może być TESLA Model Y, która nie tylko gwarantuje najwyższy komfort jazdy, zachwyca też rozwiązaniami technologicznymi i nowoczesnym wyposażeniem.

To zresztą kolejny argument przemawiający za wynajmem samochodu. Cena nowej TESLI jest stosunkowo wysoka. Wynajem umożliwia sprawdzenie auta pod kątem jego możliwości oraz dostosowania do osobistych preferencji kierowcy. Niejako przy okazji warto wymienić kilka interesujących parametrów, którymi cechuje się TESLA Model Y.

Dane techniczne:

  • Moc - 347 KM;
  • Przyspieszenie do 100 km/h - 6,9 sekundy;
  • Napęd - elektryczny;
  • Prędkość maksymalna - 217 km/h;
  • Zasięg - 455 km.

Okres wynajmu pozwala na zaplanowanie wydatków długoterminowych i uwzględnienie ich w budżecie.

Czy wynajem długoterminowy aut używanych opłaca się?

Plusem wynajmu samochodu używanego z pewnością jest fakt, że kierowca nabywa pojazd natychmiast, nie inwestując w to znacznych funduszy. Dodatkowo rata miesięczna za auto używane jest odpowiednio niższa, aniżeli miałoby to miejsce w przypadku samochodu nowego.

Nie istnieje też argument w postaci utraty wartości pojazdu, gdyż - jak wspomnieliśmy - kierowca po upływie umowy najmu może przesiąść się na inny model, bardziej dostosowany do umiejętności, potrzeb lub fantazji klienta.

Obsługa techniczna i serwisowa pojazdu na podstawie umowy najmu długoterminowego leży po stronie podmiotu wynajmującego. Podobnie, jak i ubezpieczenia. Kierowca nie ponosi kosztów związanych z nabyciem samochodu, jego rejestracji, czy też opłat podatkowych lub celnych.

Po upłynięciu terminu kontraktu kierowca może zdecydować się na jej przedłużenie. Dodatkową zaletą wynajmu jest możliwość zachowania używanego już samochodu lub wymiana auta na nowszy, bardziej atrakcyjny model.

W przypadku wynajmu długoterminowego samochodu używanego całość opłaty wnoszonej za usługę dotyczy wyłącznie użytkowania auta. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych pakietów usług, jednak w dalszym ciągu kierowca płaci za to, że porusza się samochodem oraz korzysta z profesjonalnej obsługi. Wynajęty samochód jest ubezpieczony (pełny pakiet ubezpieczeniowy OC+AC+NNW), zatem w sytuacji kolizji lub wypadku specjalista z firmy wynajmującej bierze na siebie trud koordynacji likwidacji szkód. W niektórych przypadkach wynajmujący zapewnia także samochód zastępczy, obsługę serwisową, czy też wymianę, serwis i przechowywanie opon.

Wynajem długoterminowy aut używanych może być rozliczony w księgach podatkowych. Podatnik prowadzący działalność gospodarczą nabywa prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów miesięcznych opłat za wynajęcie samochodu w wysokości:

  • 75% wartości wydatków eksploatacyjnych związanych z wynajmem auta, jeśli było ono wykorzystywane do celów mieszanych (prywatnie i służbowo). Koszty podlegające rozliczeniu to: raty za najem oraz 50% nieodliczonego podatku VAT;
  • 100% wartości wydatków eksploatacyjnych związanych z wynajmem auta używanym wyłącznie na potrzeby firmy.

Przypomnijmy jednak, o obowiązujących limitach odliczeń wynoszących 150 000 zł (dla samochodów z napędem spalinowym) i 225 000 zł (dla pojazdów elektrycznych i napędzanych wodorem).

Poza korzyściami finansowymi wynajem długoterminowy aut używanych zwalnia kierowcę z troski o sprawy formalne i serwisowe. Koszty z tym związane wliczone są w ratę, zatem nie trzeba obawiać się nagłych wydatków. Klient zyskuje w ten sposób gwarancję stałej ceny za usługę. Oszczędza czas, pieniądze oraz zyskuje spokój. Nie ma też mowy o ewentualnych kłopotach ze zbyciem samochodu. Po zakończeniu umowy wynajmu pojazd wraca do firmy wynajmującej lub pozostaje do dyspozycji klienta.

Wynajem auta używanego umożliwia łatwą zamianę na inny model. To bardzo ważne w przypadku, kiedy dotychczasowy samochód z różnych przyczyn nie spełnia pokładanych w nim nadziei. I wreszcie argument koronny. Usługa wynajmu pozwala na skorzystanie z marki auta, która mogłaby się okazać zbyt droga przy zakupie nowego pojazdu. Dzięki usłudze wynajmu wymarzony pojazd jest w zasięgu ręki i możliwości finansowych użytkownika, niezależnie od jego ceny rynkowej.

Wystarczy skorzystać z kalkulatora najmu, w którym należy podać:

  • dochód;
  • wysokość miesięcznych zobowiązań;
  • wkład własny netto;
  • okres

To wszystko. Po wprowadzeniu danych na ekranie komputera pojawi się lista dostępnych samochodów oraz proponowane ceny za wynajem. Nie trzeba dodawać, że wszystkie auta mieszczą się w najwyższym segmencie, co sprawi, że poczujesz się nad wyraz komfortowo.

Wynajem długoterminowy aut używanych - korzyści

Wynajem długoterminowy aut używanych to przede wszystkim stabilność. Niezmienne miesięczne raty, usługa często zwolniona jest obowiązku wnoszenia opłaty startowej, atrakcyjny wybór modeli aut i wreszcie usługi dodatkowe w rozmaitych pakietach, dostosowanych do preferencji kierowców reprezentujących różne przekroje klientów. Wszystkie powyższe atuty sprawiają, że wynajem długoterminowy samochodów używanych jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych.

Korzyści wynikające z wynajmu długoterminowego samochodu używanego:

  • Niska opłata miesięczna;
  • Rejestracja samochodu na terenie Polski;
  • Brak formalności związanych z posiadaniem samochodu na własność;
  • Obsługa serwisowa;
  • Pełne ubezpieczenie (OC, AC, NNW, assistance);
  • Uproszczona procedura wynajmu;
  • W przypadku wypłaty odszkodowania, kierowca nie jest narażony na utratę zniżek na ubezpieczenie;
  • Możliwość obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym (dotyczy firm).

Wynajem samochodu używanego daje możliwość eksploatowania pojazdu znanego i sprawdzonego w polskich warunkach. Nie ma mowy o niespodziankach, czy też nieumiejętności obsługi danego modelu. W sieci dostępne są też opinie na temat konkretnego auta, wystawione przez doświadczonych kierowców. Klient może się z nimi zapoznać, zanim podejmie decyzję o wynajmie auta na dłuższy okres.

Procedura wynajmu samochodu jest prosta i szybka. Zwykle sprowadza się do czterech kroków:

  1. Wybór marki i modelu;
  2. Ustalenie czasu trwania kontraktu, przewidywanej liczby kilometrów przejechanych w trakcie roku;
  3. Wybór najkorzystniejszego z punktu klienta pakietu abonamentowego;
  4. Decyzja o przedłużeniu umowy, wymianie modelu lub wykupie samochodu (dotyczy klientów, którzy już zawarli umowę wynajmu auta).

W celu obniżenia wysokości raty miesięcznej warto zdecydować się na wpłatę własną (opcja).

Wynajem długoterminowy aut używanych dla osób prywatnych czy przedsiębiorców daje pewność, że klient otrzymuje dobry, sprawdzony i sprawny pojazd. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z kompleksowej oferty przy minimum zaangażowania własnego.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »