Reklama

Czternaste emerytury - wypłaty są przewidziane na czwarty kwartał 2021 r.

Wypłaty czternastej emerytury są planowane na czwarty kwartał przyszłego roku - poinformowała szefowa resortu pracy Marlena Maląg.

Projekt ustawy o czternastych emeryturach przeszedł przez rząd, czeka na prace komisji sejmowych, będzie procedowany na początku roku 2021, wypłaty przewidziane są na czwarty kwartał - powiedziała szefowa MRiPS Marlena Maląg. Zapewniła, że środki na ten cel są zabezpieczone.

Reklama

Minister rodziny i polityki społecznej pytana na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, o trzynastą emeryturę powiedziała, że "już w 2020 roku została podjęta ustawa, że na mocy ustawy emeryci będą to świadczenie otrzymywali". - Pierwsze świadczenie, przypomnę, było wypłacone w roku 2019 - dodała.

Odnosząc się do pytania o realizację czternastych emerytur powiedziała: - Projekt przeszedł przez rząd, czeka na prace komisji sejmowych, będzie procedowany na początku roku 2021, wypłaty są przewidziane na czwarty kwartał, pieniądze zabezpieczone w budżecie.

Maląg dopytywana, czy dzisiaj już nie ma wątpliwości, że jesienny termin wypłaty czternastej emerytury będzie dotrzymany, odpowiedziała: - Tak jak powiedziałam, projekt tej ustawy, który był procedowany na Radzie Ministrów, czeka teraz na prace w Sejmie, już jest skierowany do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, a więc zapewne w pierwszym kwartale 2021 roku będzie procedowany, tak że nie ma niebezpieczeństwa.

- Jesteśmy gotowi do realizacji, są zabezpieczone środki, w mojej ocenie to jest najważniejsze i gwarantuję, że jeżeli wysoka izba nie wniesie żadnych poprawek, to na pewno świadczenie to będzie realizowane - zapewniła szefowa MRiPS.

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź »  

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś!  Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz! 

 

Dowiedz się więcej na temat: Marlena Maląg | czternasta emerytura | emerytura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »