Reklama

Co z klientami Deutsche Bank Polska po przejęciu?

Ogłoszona dziś transakcja przejęcia części Deutsche Bank Polska przez BZ WBK oznacza zmiany dla klientów tego pierwszego. Gros z nich trafi do nowego banku, ale posiadacze kredytów walutowych zostaną w swoim dotychczasowym. Dotyczy to 32 tys. sztuk kredytów i pożyczek walutowych, na łączna kwotę blisko 11 mld zł.

Ogłoszona umowa zakłada przeniesienie do BZ WBK wydzielonej części DB Polska. Zakończenie transakcji spodziewane jest za rok, czyli w czwartym kwartale 2018 roku.

Numery rachunków, kart i PIN-ów bez zmian

- Obecnie nie są planowane żadne zmiany w ofercie banku. Do czasu podziału Deutsche Bank Polska kontynuuje świadczenie usług na rzecz swoich klientów. Z chwilą podziału BZ WBK przejmie zobowiązania dotyczące produktów i usług klientów Deutsche Bank Polska, w tym oprocentowania, opłat i prowizji - wyjaśnia biuro prasowe DB Polska. Umowy zawarte przez klientów Deutsche Bank Polska z dotychczasowym bankiem pozostaną w mocy i nie będą wymagały aneksowania także po podziale.

Reklama

Nie zmienią się również numery przenoszonych rachunków bankowych, aktywne pozostaną wszystkie karty i numery PIN. Bank zastrzega, że jeśli ze względów technicznych będą wymagane jakiekolwiek zmiany przed włączeniem części Deutsche Bank Polska do BZ WBK klienci zostaną poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem.

Co z kredytami walutowymi?

Zmiany natomiast czekają posiadaczy kredytów walutowych, które zostają w DB Polska. W ich przypadku rachunek do obsługi kredytów i pożyczek walutowych docelowo się zmieni.

- Poinformujemy naszych klientów z odpowiednim wyprzedzeniem o planowanym terminie zmiany. Docelowo kredyty mieszkaniowe i pożyczki hipoteczne denominowane w walucie obcej będą w dalszym ciągu obsługiwane przez Deutsche Bank Polska. Dotyczy to także kredytów i pożyczek, które pierwotnie były udzielone w walucie obcej, a następnie przewalutowane na złote. Deutsche Bank Polska będzie nadal je obsługiwał.

Cały portfel kredytów mieszkaniowych i pożyczek hipotecznych w DB Polska to prawie 64 tys. sztuk, z czego 31,6 tys. sztuk to kredyty złotowe, a 32,4 tys. sztuk to walutowe.

Wartościowo cały portfel kredytów mieszkaniowych i pożyczek hipotecznych to 19,9 mld zł, w tym 9 mld zł to złotowe, a 10,9 mld zł walutowe.

Posiadacze produktów inwestycyjnych

BZ WBK deklaruje, że będzie kontynuował umowy z firmami partnerskimi, tak, żeby zachować otwartą architekturę produktów inwestycyjnych. W efekcie Bank Zachodni WBK Grupa Santander stanie się stroną umów z towarzystwami funduszy inwestycyjnych z zamiarem kontynuowania tej współpracy.

Do nowego banku przejdą także posiadacze rachunków maklerskich. W momencie zakończenia transakcji, planowanej w IV kwartale 2018 r., dom maklerski DB Securities zostanie w całości przeniesiony do BZ WBK, wraz z aktywami klientów.

Monika Krześniak-Sajewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »