Reklama

Credit Agricole ostrzega klientów przed atakiem phishingowym

Credit Agricole przestrzega przed akcją prowadzoną przez oszustów wykorzystujących markę banku do wyłudzania danych. To typowy atak znany jako phishing. Informuje o tym również CERT Polska, który wyłapuje tego typu zjawiska.

W rozsyłanych masowo wiadomościach poczty elektronicznej przestępcy sugerują, że na odbiorcę czeka ważna wiadomość, którą jakoby można przeczytać "w bezpiecznej skrzynce pocztowej". Wystarczy kliknąć w link i zalogować się do serwisu internetowego. Wiadomość jest fałszywa, a link prowadzi do podrobionej strony logowania, umieszczonej pod adresem nienależącym do banku. W żadnym wypadku nie należy wprowadzać na tej stronie jakichkolwiek danych - ostrzega Credit Agricole na swojej stronie internetowej.

Jak tłumaczy, wiadomość wysyłana przez oszustów jest anonimowa i nie jest skierowana do konkretnego klienta. Treść listu napisana nieskładnym językiem próbuje nakłonić do pilnego wykonania operacji logowania z użyciem przesłanego linka. - Przypominamy, że bank nigdy nie wysyła podobnych wiadomości, nigdy też nie zamieszcza w poczcie elektronicznej linków do stron logowania - czytamy. Wiadomość należy zignorować i skasować.

Reklama

Bank jednocześnie informuje, że jeżeli jednak doszło do ujawnienia danych logowania do bankowości lub klienci zaobserwowali jakiekolwiek transakcje, których nie zlecali konieczny jest pilny kontakt.

Ostrzeżenie na profilu Twitterowym wydał również CERT Polska, który monitoruje takie zjawiska.

- Uwaga! Obserwujemy powrót phishingu na systemy bankowości elektronicznej. W tej kampanii przestępcy serwują stronę logowania przypominającą ING z logiem Credit Agricole. Wszystko zaczyna się od nieskładnie napisanej wiadomości o "aktualizacji do wykonania" - ostrzega CERT Polska na Twitterze.

Kilka dni wcześniej CERT ostrzegał przed fałszywymi mailami z systemu eFaktura, z dołączonym do wiadomości linkiem do Google Drive.

krześ

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »