Reklama

Czy warto wybierać AC razem z pakietem dodatkowych usług

Wybierając ubezpieczenie AC klienci często otrzymują również pakiet dodatkowych produktów, z których mogą skorzystać.

Reklama

Kiedy opłaca się wybrać ubezpieczenie szyb, opon czy przewożonego w samochodzie bagażu Co klient zyskuje w przypadku zakupu dodatkowych polis Na te i inne pytania eksperci Gothaer znaleźli odpowiedzi.

- Ubezpieczenia autocasco powoli stają się coraz popularniejsze Polacy doceniają poczucie bezpieczeństwa, które tego typu polisa gwarantuje. Co ważne, o wyborze tego produktu coraz częściej decyduje także wygoda. Wybierając AC warto sprawdzić dodatkowe usługi, które zapewnią spokój nawet w kryzysowych sytuacjach, takich jak przebita opona daleko od domu lub zniszczony w czasie stłuczki komputer.

Pakiety dodatkowych ubezpieczeń są tworzone na podstawie potrzeb klientów. Przykładem tego może być ubezpieczenie szyb, które gwarantuje, że ich naprawa lub wymiana nie będzie miała wpływu na historię szkodowości danej osoby.

Dzięki sprzedaży tego typu usług w pakiecie całkowity koszt polisy zamyka się w kwocie wyższej jedynie o kilkanaście złotych - mówi Marek Dmytryk, Zastępca Dyrektora Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A.

Naprawa szyby bez wpływu na wysokość zniżek

Zastanawiając się nad dodatkowymi usługami powiązanymi z Autocasco, warto pomyśleć nad dodatkowym ubezpieczeniem szyb samochodowych. To usługa, która pozwala na naprawę bez wpływu na wysokość składki w przyszłości w ubezpieczeniu Autocasco.

Ubezpieczenie to, gwarantuje także umieszczenie samochodu na parkingu strzeżonym w sytuacji, gdy naprawa lub wymiana uszkodzonej szyby zajmie więcej czasu niż 48 godzin od momentu zgłoszenia szkody. Tego typu ochrona obejmuje nas nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Europy, a więc może okazać się przydatna także w czasie wakacji lub ferii zimowych.

Wymiana opon bez limitów

W trasie pęka opona. Co robić dalej Jeżeli w ramach zawartego ubezpieczenia AC zakres ochrony obejmuje takie zdarzenie, wówczas wystarczy zadzwonić do firmy, z którą mamy zawartą umowę ubezpieczenia.

Wtedy to ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty wymiany koła, holowania lub naprawy uszkodzonego ogumienia. Zatem wykonuje za nas wszystkie niezbędne czynności, które często bywają uciążliwe. A co gdy nasze ubezpieczenie AC nie obejmuje takich zdarzeń Wówczas istotnym jest posiadanie ubezpieczenia opon.

Takie ubezpieczenie nie tylko gwarantuje pomoc w awaryjnej sytuacji, ale co jest niezmiernie istotne, przebicie opony może zdarzyć się nieskończoną ilość razy, a za każdym razem otrzymamy pomoc, a to za jedynie kilka złotych. Dodatkowo możemy liczyć także na informację o krajowej sieci zakładów wulkanizacyjnych, sklepów z oponami i punktach przechowywania. Jedynym zastrzeżeniem przy zakupie takiego ubezpieczenia jest konieczność posiadanie ze sobą koła zapasowego w momencie uszkodzenia pojazdu lub zestawu naprawczego.

Drogi bagaż pod ochroną

Bagaż kojarzy nam się z wyjazdem wakacyjnym, jednak coraz częściej to na co dzień przewozimy w naszym aucie wartościowy sprzęt taki jak laptopy, smartfony, tablety, nawigacja. To narzędzia, których utrata lub uszkodzenie okazuje się dużym problemem. Jednak nie oznacza to, że stracimy pieniądze, które włożyliśmy w zakup elektroniki. Z pomocą Ubezpieczonym kierowcom przychodzi ubezpieczenie bagażu.

W momencie zniszczenia, uszkodzenia lub utraty sprzętu powstałego w następstwie zaistniałego wypadku komunikacyjnego, w którym uczestniczył ubezpieczony pojazd, dostaną odszkodowanie w związku z zaistniałą szkodą. Co istotne, polisa obejmuje zarówno bagaż przewożony w pojeździe, jak i boxie dachowym, i jest ważna na terenie całej Europy.

_ _ _ _ _ _ _

Wartość składek na rynku ubezpieczeń wyniosła w I połowie 2015 roku 28,1 mld zł, czyli wzrosła 1,3 proc. rdr, a wartość wypłaconych odszkodowań i świadczeń wyniosła w tym okresie 17,4 mld zł, czyli wzrosła 1,1 proc. rdr - podała ostatnio Polska Izba Ubezpieczeń.

Wartość składki z tytułu ubezpieczeń na życie wzrosła rdr o 1,3 proc., do 14,4 mld zł. Wartość odszkodowań i świadczeń z tytułu wszystkich ubezpieczeń na życie wyniosła 10,2 mld zł, czyli spadła rdr o 2,6 proc. Składka na rynku majątkowym wzrosła rdr o 1,4 proc., do 13,7 mld zł, natomiast odszkodowania wzrosły o 6,9 proc. do 7,2 mld zł. Po pierwszym półroczu 2015 roku składka przypisana brutto z ubezpieczeń OC wyniosła 4 mld zł (spadek 1,4 proc. rdr), a z ubezpieczeń AC 2,7 mld zł (wzrost o 1,7 proc. rdr).

Odszkodowania i świadczenia z tytułu ubezpieczeń OC pojazdów lądowych (w tym OC posiadaczy pojazdów mechanicznych) wyniosły 3,3 mld zł (wzrost o 14,6 proc.)

Strata techniczna z ubezpieczeń OC wyniosła 327 mln zł, a z ubezpieczeń AC 27 mln zł.

Według danych PIU zysk netto ubezpieczycieli życiowych wyniósł w I półroczu 2015 r. 1,7 mld zł i był o 7,4 proc. niższy niż rok wcześniej. Ubezpieczyciele majątkowi zakończyli I półrocze 2015 r. z zyskiem 1,8 mld zł (spadek o 30,4 proc.).

(PAP)

Dowiedz się więcej na temat: ubezpieczenie AC | ubezpieczenia komunikacyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »