Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - do kiedy można pobierać?

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że w związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie mógł być pobierany dłużej niż do 29 listopada.

Jak mówił, "wszelkie zasady dotyczące zasiłków opiekuńczych będą takie same jak w marcu, kwietniu, maju, czerwcu". Dodał, że w sytuacji, kiedy dzieci do szkoły nie chodzą, to dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest świadczony. 

- Na razie taki zasiłek jest wypłacany do 29 listoada - podkreśliła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 Przypomniała, że z tego świadczenia mogą korzystać rodzice i opiekunowie dzieci do ośmiu lat, a także rodzice dzieci do lat 16, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, dzieci do lat 18 z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. 

Reklama

Świadczenie nie jest wliczane do 60 dni zasiłku opiekuńczego wynikającego z ustawy podstawowej. Przysługuje w przypadku zdalnej nauki w szkole. zamknięcia żłobka lub przedszkola z powodu COVID-19. Zaświadczenie o tym, że z takiego zasiłku się skorzysta, składa się u pracodawcy lub płatnika składek.

Nauka zdalna w szkołach ma obowiązywać do Świąt Bożego Narodzenia.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: zasiłki opiekuńcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »