Reklama

ING Bank Śląski wycofuje się z kredytów opartych na WIBOR-ze. Zaoferuje tylko stale oprocentowanie

ING Bank Śląski nie będzie już przyznawać kredytów hipotecznych opartych na WIBOR-ze. Jak poinformowano w komunikacie, do połowy 2023 roku bank będzie oferował tylko kredyty ze stałym oprocentowaniem, a następnie oparte na nowym wskaźniku WIRON. Wstrzymanie sprzedaży kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu nastąpi 17 grudnia 2022 roku.

ING Bank Śląski zawiesza sprzedaż kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem do połowy przyszłego roku, kiedy planuje wprowadzić oprocentowanie zmienne oparte o indeks WIRON (Warsaw Interest Rate Overnight).

W tym czasie bank będzie oferował kredyty hipoteczne tylko z oprocentowaniem okresowo stałym - podano w komunikacie.

ING wycofuje kredyty hipoteczne oparte na WIBOR-ze

Bank podał, że wstrzymanie sprzedaży kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem nastąpi 17 grudnia 2022 roku. Jak wyjaśniono w komunikacie, klienci, którzy do tego czasu otrzymają formularz informacyjny o kredycie z ofertą zmiennego oprocentowania będą mogli składać wnioski kredytowe do końca tego roku.

Okresowe stałe oprocentowanie

Reklama

Bank podał, że od 13 grudnia wprowadzi nowe oferty specjalne: "Zima na swoim" oraz "Eko kredyt hipoteczny". Obydwie oferty będą oparte wyłącznie o oprocentowanie okresowo stałe.


"Obecnie w banku trwają prace związane z dostosowaniem systemów informatycznych, procedur wewnętrznych oraz wzorów umów do wprowadzenia kredytów hipotecznych z oprocentowaniem bazującym na stawce WIRON" - głosi komunikat ING. 

W komunikacie wyjaśniono, że ING realizuje założenia Mapy Drogowej opublikowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON, czyli nowy wskaźnik typu Risk Free Rate.

"Zgodnie z tym dokumentem w przypadku istniejącego portfela detalicznych produktów hipotecznych opartego o WIBOR jego konwersja na nowy wskaźnik nastąpi w 2025 roku. Wówczas w klauzulach odsetkowych zastosowany będzie WIRON powiększony o spread korygujący określony w planowanym rozporządzeniu Ministra Finansów, które wprowadzi nowy wskaźnik referencyjny do umów kredytowych" - stwierdzono w komunikacie ING.

INGBSK

170,6000 -1,2000 -0,70% akt.: 30.01.2023, 09:26
  • Otwarcie 172,6000
  • Max 172,6000
  • Min 170,6000
  • Kurs odniesienia 171,8000
  • Suma wolumenu 177
  • Suma obrotów 30 305,8000
  • Widełki dolne 155,4000
  • Widełki górne 189,8000
Zobacz również: ALIOR BNPPPL BOS
PAP
Dowiedz się więcej na temat: ING Bank Śląski | kredyt hipoteczny | stałe oprocentowanie | bank

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »