Klienci mBanku zaskoczeni. Najpierw musieli zapłacić, teraz dostaną zwrot

Posiadacze konta w mBanku mogą się zaskoczyć i to pozytywnie. Firma zdecydowała się na zwrot opłat, jakie klienci musieli ponieść w związku z niedawnym protestem operatora sieci bankomatów Euronet. Taki ruch jest jednorazowy i dotyczy wyjątkowej sytuacji.

Jak można przeczytać w komunikacie prasowym mBanku, instytucja zdecydowała się zwrócić klientom opłatę, jaką ci ponieśli ostatnio w związku z protestem Euronetu. Chodzi o jednodniową akcję ogłoszoną przez operatora sieci bankomatów, która ograniczyła możliwość jednorazowej wypłaty gotówki do maksymalnie 200 złotych.

Taka decyzja, w połączeniu z ostatnim ruchem mBanku, oznaczała dla klientów dodatkowe koszty. Na mocy niedawno wprowadzonych zmian posiadacze konta w banku muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 5 zł od każdej wypłaty gotówki dokonanej za pośrednictwem bankomatu Euronetu. 

Reklama

Patrząc natomiast na protest firmy, który został ogłoszony bez wcześniejszej zapowiedzi, część klientów mogła być zaskoczona i stratna. Dlatego też mBank postanowił zrekompensować taką sytuację posiadaczom kont, którzy otrzymają automatyczny zwrot środków pobranych jako opłatę za skorzystanie z usług Euronetu 18 czerwca. 

Euronet protestował. Domaga się wyższych stawek od banków

Sam Euronet natomiast chciał w ten sposób zwrócić uwagę na sytuację, w której znalazła się firma, a która w jej opinii jest dla niej trudna. Sieć domaga się bowiem zmian w obecnym systemie pobierania opłat za transakcje krajowe w przypadku wypłaty gotówki. Zdaniem Euronetu, obecnie obowiązujące stawki nie odpowiadają "realnym kosztom świadczenia tej usługi". 

Jak pisaliśmy na łamach Interii Biznes, początek problemów branży datuje się na 2010 rok. Wówczas Narodowy Bank Polski obniżył opłatę serwisową, jaką na rzecz właścicieli bankomatów muszą przekazać banki - z 3,5 zł do 1,7 zł. To zdaniem Euronetu jest za niska stawka, szczególnie, że nie była zmieniana od 14 lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mBank | bankomaty | Euronet | opłaty bankowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »