Reklama

MRPiPS: Wyższy zasiłek pielęgnacyjny

Od tego miesiąca zasiłek pielęgnacyjny wzrasta ze 184,42 zł do 215,84 zł - informuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Przypomina, że zasiłek ten przysługuje niezależnie od dochodu rodziny niepełnosprawnemu dziecku, osobie niepełnosprawnej powyżej 16. roku życia o znacznym stopniu niepełnosprawności lub stopniu umiarkowanym, jeśli niepełnosprawność powstała przed 25. rokiem życia.

Reklama

Zasiłek ten przysługuje także osobom powyżej 75. roku życia, o ile nie otrzymują dodatku pielęgnacyjnego.

Minister Borys-Szopa zwraca uwagę, że rząd PiS po raz pierwszy od 12 lat podwyższył wysokość zasiłku pielęgnacyjnego. Dodaje, że w sumie po kilkunastu latach zaniedbań w tym zakresie świadczenie wzrosło o 62 złote i 84 grosze, czyli o około 40 procent.

Minister informuje też, że od 1 stycznia przyszłego roku będzie kolejna podwyżka świadczenia pielęgnacyjnego, przyznawanego niezależnie od dochodów rodzicowi, który rezygnuje lub nie podejmuje zatrudnienia, by opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem. Dzisiaj jest to 1583 złote miesięcznie, a od 2020 roku będzie to 1830 złotych miesięcznie.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: zasiłek pielęgnacyjny | MRPiPS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »