Netflix ma nowy pomysł na walkę ze współdzieleniem kont. Sieć Wi-Fi będzie kluczowa

​Netflix testuje kolejną funkcję, która może pomóc serwisowi w walce z użytkownikami, współdzielącymi swoje konta z innymi niezgodnie z regulamin. Nowe narzędzie ma wymagać od każdego oglądającego filmy na koncie połączenie się z jednym WiFi.

Wraz z ubiegłorocznymi zapowiedziami Netflix od początku 2023 r. wziął się za zwalczanie przypadków współdzielenia kont. Serwis już w 2022 r. testował takie rozwiązania, jak konieczność podania kodu wysłanego na adres mailowy przypisany do profilu czy po wykryciu naruszenia regulaminy, który umożliwia dzielenie konta tylko domownikom, platforma obciążała właściciela dodatkową opłatą.

W Polsce natomiast Netflix opublikował na swojej stronie regulamin, wedle którego to właśnie funkcja z kodem będzie tą, która ma zmniejszyć liczbę osób niemieszkających razem, a korzystających z jednego konta. W innych krajach jest jednak ciekawiej.  

Reklama

Netflix pozwoli na tygodniowe wakacje

W krajach Ameryki Środkowej oraz Południowej gigant technologiczny przeprowadza właśnie test kolejnego narzędzia. Chodzi o przypisanie do konta jednej, w domyśle domowej, sieci Wi-Fi, zwanej także "lokalizacją podstawową".  

W praktyce każdy użytkownik na swoim urządzeniu będzie musiał przynajmniej raz w miesiącu obejrzeć dowolną treść na serwisie będąc połączonym właśnie z domową siecią. W innym wypadku konto zostanie zablokowane dla wszystkich urządzeń i konieczny będzie kontakt z obsługą klienta. 

Dodatkowo każde nowe narzędzie, które zostanie zalogowane na danym koncie, będzie musiało połączyć się w pierwszej kolejności z domowym Wi-Fi.  

Jednocześnie Netflix przewidział sytuację, w której użytkownicy mogą wyjechać z domu, bez swojego urządzenia, a chcieliby zalogować się do konta. W przypadku chociażby wakacji, konieczne będzie ubieganie się o tymczasowy kod dla nowego urządzenia, np. telewizora w hotelu. Kod odblokuje dostęp do platformy, bez konieczności logowania się do "lokalizacji podstawowej", jednak tylko na 7 dni.  

Oprac. Alan Bartman

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »