Polacy złożyli wnioski o 300 zł. ZUS: "Dobry start" popularny wśród rodziców

Polacy skrupulatnie wykorzystują socjalne programy rządu PiS. ZUS właśnie poinformował, że większość uprawnionych złożyła wnioski o 300 zł w ramach programu "Dobry start".

  • W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów
  • Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24 lat
  • Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka

Około 97 proc. uprawnionych złożyło wniosek o świadczenie z programu "Dobry start". Do rodziców i opiekunów trafiło już ponad miliard złotych - poinformował w piątek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o "Dobry start" można składać do 30 listopada.

Reklama

300 zł bez względu na dochody! Jednorazowe wsparcie

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom i pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

- Wnioski o świadczenie z programu "Dobry start" złożono już dla ponad 4,3 mln dzieci. Uprawnionych jest około 4,4 mln dzieci. Oznacza to, że większość rodziców i opiekunów złożyła już wniosek. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby środki trafiły jak najszybciej do uprawnionych. ZUS przyznał świadczenia dla około 3,8 mln dzieci i wypłacił już w ramach programu ponad 1 mld 73 tys. zł - podkreśla prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

O wyprawkę szkolną można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada

O wyprawkę szkolną można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantowało wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24 lat.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek o 300 zł można złożyć przez bankowość elektroniczną

Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia MRiPS.

Pieniądze z programu "Dobry start" przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej.

***

PAP
Dowiedz się więcej na temat: dobry start | rządy pis | świadczenia socjalne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »