Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych - czerwiec 2013

TotalMoney.pl przyjrzał się ofertom 21 banków i sprawdził, w którym z nich otrzymamy najlepszy kredyt gotówkowy w kwocie 15 000 zł. Kredyt, przy pomocy którego można sfinansować poważniejsze inwestycje, takie jak np. remont czy kupno nowych mebli do mieszkania.

Najkorzystniejszego kredytu w wysokości 15 000 zł "na rękę" szukaliśmy dla trzyosobowej rodziny, której miesięczne dochody wynoszą 4,1 tys. zł netto. Nasi potencjalni kredytobiorcy chcą spłacać swoje zobowiązanie przez 36 miesięcy.

Jak zawsze przygotowaliśmy dwa porównania, w których znalazły się najbardziej istotne koszty związane z pożyczkami i kredytami gotówkowymi: wysokość rat i prowizji, oprocentowanie oraz sumę wszystkich kosztów związanych ze spłatą pożyczki lub kredytu, czyli całkowitą kwotę do zapłaty przez konsumenta.

Pierwsze zestawienie dotyczy oferty dla tzw. klienta wewnętrznego, czyli osoby, która w danym banku posiada od co najmniej 12 miesięcy rachunek osobisty.

Reklama

Drugie zestawienie zawiera porównanie ofert dla tzw. klientów zewnętrznych - osób, które nie posiadają rachunku bankowego w banku - kredytodawcy i nie chcą go zakładać. Pozycja, jaką dany bank zajął w rankingu, uzależniona była od wysokości miesięcznej raty.

Zapraszamy do lektury czerwcowego rankingu kredytów gotówkowych!

Porównanie na e-mail ponad 30 kredytów gotówkowych. Wybierz najlepszy dla siebie

Najtaniej swoim klientom pożyczy...

Najkorzystniejszą propozycję dla "swoich klientów" oferuje Bank Millennium. Zwycięską ofertę wyróżniają atrakcyjne warunki cenowe. Rata wynosi niecałe 470 zł. Jest to możliwe dzięki niskiemu oprocentowaniu, wynoszącemu tylko 7,9 proc. w ujęciu rocznym. Stawka prowizji za udzielenie pożyczki wynosi 4 proc., a całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta dla tej oferty wynosi niecałe 17 497 zł. Trzeba też dodać, że osoby, które między 1 czerwca a 14 lipca 2013 r. wezmą pożyczkę gotówkową w kwocie do 30 000 zł, skorzystają z "wakacji od spłaty" - pierwszą ratę pożyczki spłacą dopiero po powrocie z wakacji (do 3 miesięcy od podpisania umowy).

- Wakacje to okres, który każdy z nas chce kojarzyć z przyjemnością, a nie obowiązkami. W to myślenie doskonale wpisuje się oferta Pożyczki Gotówkowej z Gwarancją najniższego oprocentowania i odroczoną płatnością pierwszej raty. Pozyskane w ten sposób środki pozwolą bezproblemowo sfinansować zaplanowany urlop, a promocja sprawi, że będzie on beztroski i udany - tak Wioletta Pawińska, kierująca Wydziałem Kredytów Konsumpcyjnych wyjaśnia wprowadzenie "wakacji od spłaty".

Ponadto wciąż można skorzystać z gwarancji najniższego oprocentowania dla oferty pożyczki bez ubezpieczenia, co jest kolejnym bardzo silnym argumentem przemawiającym za tą ofertą.

Na drugiej pozycji znalazł się kredyt gotówkowy oferowany na promocyjnych warunkach przez Bank Pocztowy. Prowizja za udzielenie tego kredytu wynosi 3 proc., a oprocentowanie to zaledwie 9,99 proc. w skali roku. Miesięczna rata dla tej propozycji z obowiązkowym pakietem ubezpieczeniowym jest tylko o 14 zł droższa niż u zwycięzcy i wynosi 484 zł.

Potrzebujesz gotówki? Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt! Wyniki na e-mail

Na najniższym stopniu podium znalazła się propozycja kredytowa Citi Handlowego. Bank ten oferuje finansowanie w zamian za 1 proc. prowizję przy oprocentowaniu 13,99 proc. Miesięczna rata wynosi w tym przypadku równe 500 zł.

Ranking kredytów gotówkowych - czerwiec 2013 (klient wewnętrzny)
Poz. Nazwa banku Miesięczna rata Prowizja Oprocentowanie nominalne Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta zgodnie z ukk  (odsetki, ubezpieczenie)
1 Bank Millennium 469,35 zł 4,00% 7,90% 17 496,74 zł
2 Bank Pocztowy 483,94 zł 3,00% 9,99% 17 421,75 zł
3 Citi Handlowy 500,00  zł 1,00% 13,99% 11 997,00 zł
Założenia: Kwota kredytu 15 000 zł "na rękę", okres kredytowania 36 miesięcy. Raty równe. Klient: rodzina 2+1 z miesięcznymi dochodami netto w wysokości 4104 zł  uzyskiwanymi z umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Klient wewnętrzny (posiada od 1 roku konto osobiste).
W zestawieniu ujęte zostały banki, które odesłały wypełnione ankiety do porównywarki kredytów gotówkowych TotalMoney.pl do 14 czerwca 2013 r.

Najlepsze warunki kredytowania dla klienta zewnętrznego są w...

Laureatem zestawienia dla klientów zewnętrznych został także Bank Millennium. Najlepsza propozycja wyróżnia się najniższą ratą spośród wszystkich przeanalizowanych ofert. Wynosi ona niecałe 477 zł. Oprocentowanie to tylko 8,9 proc., a prowizja za udzielenie pożyczki - 5 proc. Warto dodać, że także osoby nieposiadające konta osobistego w Banku Millennium mogą skorzystać z gwarancji najniższego oprocentowania i odroczenia spłaty pierwszej raty na okres po wakacjach.

Na drugim miejscu znalazła się propozycja Banku Pocztowego z oprocentowaniem 9,99 proc. i niska prowizją 3 proc. W przypadku tej oferty wymagane jest jednak przystąpienie do ubezpieczenia. Rata kredytu gotówkowego udzielanego przez Bank Pocztowy czyli 484 zł.

Trzecie miejsce - podobnie, jak w zestawieniu dla klienta wewnętrznego - zajmuje Citi Handlowy. W przypadku tej oferty oprocentowanie wynosi 14,99 proc. a prowizja - 1 proc. Miesięczna rata pożyczki uszczupli budżet domowy naszych klientów o okrągłe 505 zł.

Ranking kredytów gotówkowych - czerwiec 2013 (klient zewnętrzny)
Poz. Nazwa banku Miesięczna rata Prowizja Oprocentowanie nominalne Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta zgodnie z ukk  (odsetki, ubezpieczenie)
1 Bank Millennium 476,30 zł 5,00% 8,90% 17 896,73 zł
2 Bank Pocztowy 483,94 zł 5,00% 9,99% 17 421,75 zł
3 Citi Handlowy 505,00 zł 1,00% 14,99% 12 111,00 zł
Założenia: Kwota kredytu 15 000 zł "na rękę", okres kredytowania 36 miesięcy. Raty równe. Klient: rodzina 2+1 z miesięcznymi dochodami netto w wysokości 4104 zł  uzyskiwanymi z umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Klient zewnętrzny (nie posiada konta osobistego w danym banku i nie chce go zakładać).

W zestawieniu ujęte zostały banki, które odesłały wypełnione ankiety do porównywarki kredytów gotówkowych TotalMoney.pl do 14 czerwca 2013 r.

Na uwagę zasługuje też promowany od pewnego czasu kredyt gotówkowy eurobanku. Oferta ta wyróżnia się tym, że kredyt można otrzymać na podstawie wyciągu z rachunku bankowego, na który wpływają uzyskiwane dochody. Parametry cenowe tej propozycji są jednak standardowe, co oznacza, że nie mamy tutaj do czynienia z obniżoną prowizją lub ze zredukowanym oprocentowaniem.

Porównaj online kredyty gotówkowe! Znajdź najkorzystniejszy dla siebie!

Różnice w wysokości miesięcznych rat pomiędzy propozycjami z czołówki a tymi z końca stawki są na tyle spore, że w trosce o nasz domowy budżet naprawdę warto poświęcić wyborowi najkorzystniejszej oferty. Jeśli zatem nie chcemy przepłacać, warto wybrać ofertę, za którą musimy płacić bankowi tylko tyle, ile naprawdę musimy. Czyli ani jednego zbędnego grosza za dużo!

Źródło: TotalMoney.pl

Załączniki

Dokument.pdf Dokument.pdf
Dowiedz się więcej na temat: kredyt gotówkowy | Kredyty gotówkowe | TotalMoney.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »