Reklama

Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych - kwiecień 2013

TotalMoney.pl poddał analizie kredyty gotówkowe w kwocie 5000 zł oferowane przez 20 banków. Najistotniejszym czynnikiem - od którego uzależniona była pozycja danego banku w zestawieniu - jest wysokość miesięcznej raty kredytu.

Na rynku niezabezpieczonych pożyczek trwa w najlepsze ostra rywalizacja. Banki niemal prześcigają się w zachęcaniu nas - potencjalnych kredytobiorców - do skorzystania z ich oferty.

Jedne przekonują, że w żadnym innym banku nie znajdziemy tańszej oferty, inne z kolei zapewniają nas, że pożyczkę otrzymamy u nich "pędzikiem".

W takim gąszczu ofert, które dodatkowo "okraszone" są odpowiednio dobranym przekazem reklamowym, jest bardzo trudno się połapać. Dlatego też TotalMoney.pl dokładnie przeanalizował aktualnie oferowane propozycje pożyczek i kredytów gotówkowych w kwocie 5000 zł "na rękę", których spłata rozłożona jest na 12 miesięcy.

Reklama

Potrzebujesz gotówki? Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt! Wyniki na email

Przygotowaliśmy dwa porównania kosztów kredytów, zawierające wysokość miesięcznej raty kredytu, prowizji, oprocentowania nominalnego oraz całkowitej kwoty do zapłaty przez konsumenta. Najistotniejsza z nich była miesięczna rata kredytu - od jej wysokości uzależniona była pozycja danego banku w zestawieniu.

Pierwsze z nich dotyczyło klientów wewnętrznych, czyli posiadających ROR w danym banku przynajmniej dwanaście miesięcy, drugie - klientów zewnętrznych, którzy takiego rachunku w danym banku nie posiadają i nie zamierzają go również zakładać.

Naszym "modelowym" klientem jest trzyosobowa rodzina, uzyskująca miesięczne dochody na łącznym poziomie blisko 4000 zł netto. Średnia wysokość miesięcznej raty w 20 bankach, które odpowiedziały na naszą ankietę, wynosi 460,61 zł (w przypadku klienta wewnętrznego) i 464,65 zł - w przypadku klienta zewnętrznego. Zapraszamy do lektury kwietniowej edycji rankingu!

Najtaniej we własnym banku pożyczymy w...

Spośród propozycji udostępnianych własnym klientom, czyli w klientom wewnętrznym, bezapelacyjnie najlepszą propozycję pożyczki w kwietniu 2013 r. oferuje Bank Millennium. Ta właśnie propozycja wspierana jest kampanią reklamową akcentującą walory Gwarancji Najniższego Oprocentowania. Warto w tym miejscu dodać, że osoby, które będą zainteresowane tą ofertą nie muszą zakładać konta osobistego w Banku Millennium ani przystępować do ubezpieczenia!

Najkorzystniejsza w tym miesiącu propozycja pożyczki wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami cenowymi. Dzięki temu, miesięczna rata wynosi niecałe 435 zł. Oprocentowanie nominalne pożyczki gotówkowej oferowanej przez Bank Millennium wynosi jedynie 7,9 proc. w ujęciu rocznym. Prowizja za udzielenie pożyczki określona została na poziomie 3 proc.. Przy takich warunkach kredytowania całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 5367 zł.

Szukasz kredytu na dowolny cel? Sprawdź gdzie otrzymasz go najtaniej!

Na drugiej pozycji uplasowała się oferta eurobanku. W przypadku tej propozycji miesięczna rata jest raptem o 7 zł wyższa niż w zwycięskim banku (wynosi nieco ponad 442 zł). Eurobank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Oprocentowanie zaś wynosi 11,1 proc.. Warto dodać, że w eurobanku swoje dochody można udokumentować na podstawie zeznania podatkowego. Niestety taka opcja dostępna jest wyłącznie dla klientów zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Trzecią lokatę dumnie piastuje Bank Pocztowy. Oferta tego banku charakteryzuje się niskim oprocentowaniem (tylko 11,49 proc.) oraz brakiem prowizji za udzielenie kredytu! Rata jest zaledwie o złotówkę wyższa niż w przypadku oferty eurobanku i wynosi 443,05 zł.

Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2013 (klient wewnętrzny)
Poz. Nazwa banku Miesięczna rata Prowizja oraz ewentualne inne opłaty - ubezpieczenie itp. Oprocentowanie nominalne Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta zgodnie z ukk  (odsetki, ubezpieczenie)
1 Bank Millennium 434,71 zł 3,00% 7,90% 5 366,53 zł
2 eurobank 442,14 zł 0,00% 11,10% 5 305,68 zł
3 Bank Pocztowy 443,05 zł 0,00% 11,49% 5 316,62 zł
Założenia: Kwota kredytu 5000 zł "na rękę", okres kredytowania 12 miesięcy. Raty równe. Klient: rodzina 2+1 z miesięcznymi dochodami netto w wysokości 3977 zł uzyskiwanymi z umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Klient wewnętrzny (posiada od 1 roku konto osobiste).  
W zestawieniu ujęte zostały banki, które odesłały wypełnione ankiety do porównywarki finansowej TotalMoney.pl do 17 kwietnia 2013 r.

Najtańszą pożyczkę osoby nieposiadające konta w danym banku dostaną...

Podobnie jak w przypadku propozycji skierowanych do klientów wewnętrznych, także i w przypadku klienta zewnętrznego, najtańszą pożyczkę otrzymamy w Banku Millennium. Propozycja ta wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi warunkami - przede wszystkim najniższą ratą, wynoszącą tylko 437 zł. Oprocentowanie zwycięskiej oferty wynosi 8,9 proc., a prowizja za udzielenie pożyczki - 5 proc..

Tuż za zwycięską propozycją znalazła się oferta Banku Pocztowego. Oprocentowanie wynosi w tym przypadku 11,49 proc. a za udzielenie pożyczki nie jest pobierana prowizja. Miesięczna rata wynosi 443,05 zł i jest tylko o 6 zł wyższa niż w Banku Millennium.

Na najniższym stopniu podium znalazła się oferta Getin Banku, który kusi niskim oprocentowaniem (wynoszącym 8,7 proc.) oraz prowizją obniżoną do poziomu 1,99 proc.. Rata wynosi 445 zł. Ofertę taką można otrzymać "na PIT", czyli zamiast zaświadczenia o dochodach wystarczy dostarczyć do banku zeznanie podatkowego za ubiegły rok.

Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2013 (klient zewnętrzny)
Poz. Nazwa banku Miesięczna rata Prowizja oraz ewentualne inne opłaty - ubezpieczenie itp. Oprocentowanie nominalne Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta zgodnie z ukk  (odsetki, ubezpieczenie)
1 Bank Millennium 437,03 zł 5,00% 8,90% 5494,31 zł
2 Bank Pocztowy 443,05 zł 0,00% 11,49% 5316,62 zł
3 Getin Noble Bank  445,43 zł 1,99% 8,70% 5446,68 zł
Założenia: Kwota kredytu 5000 zł "na rękę", okres kredytowania 12 miesięcy. Raty równe. Klient: rodzina 2+1 z miesięcznymi dochodami netto w wysokości 3977 zł uzyskiwanymi z umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Klient zewnętrzny (nie posiada konta osobistego w danym banku i nie chce go zakładać).
W zestawieniu ujęte zostały banki, które odesłały wypełnione ankiety do porównywarki finansowej TotalMoney.pl do 17 kwietnia 2013 r.

Porównanie ponad 30 kredytów gotówkowych na email. Wybierz najlepszy dla siebie!

Szukając najdogodniejszej dla siebie oferty kredytu, musimy pamiętać o tym, że pośpiech zazwyczaj jest złym doradcą. Warto zatem poświęcić czas i przed podpisaniem umowy zapoznać się z warunkami oferowanego nam kredytu. Dokonując niewłaściwego wyboru, narażamy się na to, że za obsługę pożyczki zapłacimy więcej, niż gdybyśmy poświęcili więcej czasu na wybór oferty. A przecież nikt z nas nie lubi przepłacać.

Źródło: TotalMoney.pl

Na co do kina?

Załączniki

Dokument.pdf Dokument.pdf

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »