Reforma emerytur mundurowych możliwa po wyborach?
W ocenie ministra Michała Boniego, szefa Zespołu Doradców Strategicznych premiera, mniej istotną kwestią jest to czy reforma emerytur służb mundurowych będzie przeprowadzona w tej, czy dopiero następnej kadencji parlamentu. Teraz kluczowe jest wypracowanie porozumienia ze związkami zawodowymi co do kształtu zmian.
- Najważniejsze jest porozumienie ze związkami zawodowymi w tej sprawie, w sprawie emerytur mundurowych. Kwestią wtórną jest czy będzie ono realizowane teraz, czy po wyborach - powiedział w poniedziałek dziennikarzom Boni.
Minister dodał także, że stanowisko rządu w sprawie emerytur mundurowych nie uległo zmianie.
Aktualna propozycja rządu to możliwość przechodzenia na emeryturę po 25 latach służby i po ukończeniu 55. roku życia. Z tą propozycją nie zgadzają się związkowcy. Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych akceptuje wariant, który zakłada prawo do emerytury po 20 latach służby i po ukończeniu 50. roku życia.
Ostatnie spotkanie rządowo-związkowego zespołu ws. reformy emerytur mundurowych zaplanowane jest na 8 czerwca br.
Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.