Reklama

SOKiK potwierdził decyzję UOKiK dotyczącą 2 mln zł kary dla Pekao

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję prezes UOKiK dotyczącą nałożenia na Pekao ok. 2 mln zł kary za stosowane przez Pekao w umowach rachunków oszczędnościowych niedozwolone postanowienia - poinformował UOKiK w środowym komunikacie. Wyrok sądu dotyczy decyzji prezes UOKiK z grudnia 2010 roku.

"Przeprowadzone postępowanie wykazało wówczas, że ogólne warunki otwierania i prowadzenia przez bank rachunków wkładów oszczędnościowych zawierały dwa postanowienia niedozwolone. W pierwszym bank ograniczył wysokość odszkodowania za przekroczenie terminu realizacji dyspozycji, niezależnie od rzeczywiście poniesionej szkody przez posiadacza rachunku. W drugim przedsiębiorca zastrzegał, że pisma wysyłane przez niego listami zwykłymi uważa się za doręczone konsumentowi po upływie pięciu dni roboczych od daty nadania na poczcie" - napisano w komunikacie.

Reklama

Pekao odwołało się od decyzji UOKiK. 18 września 2012 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie spółki, potwierdzając w całości decyzję UOKiK, w tym nałożoną karę.

Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: UOKiK | Bank Pekao | pekao | wyrok sądu | kara

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »