Solorz-Żak chce oddać kontrolę nad aktywami ubezpieczeniowymi i OFE

Zygmunt Solorz-Żak poinformował dziennikarzy, że skoncentruje się na mediach i telekomunikacji, chce oddać kontrolę nad aktywami ubezpieczeniowymi i OFE.

Zygmunt Solorz-Żak poinformował dziennikarzy, że skoncentruje się na mediach i telekomunikacji, chce oddać kontrolę nad aktywami ubezpieczeniowymi i OFE.

Chcę się skoncentrować na mediach i telekomunikacji. Jestem gotowy oddać współkontrolę nad naszymi aktywami ubezpieczeniowymi i nad OFE - powiedział dziennikarzom.

Solorz-Żak kontroluje OFE Polsat i Towarzystwo Ubezpieczeniowe Polisa-Życie. Poinformował on, że aktywa te chce wnieść do nowej spółki.

Dodał jednocześnie, że nie ma planów sprzedaży udziałów w Zespole Elektrowni PAK, nie chce też sprzedawać Invest Banku.

Udziały w działającej na rynku warszawskim spółce Sferia zostały sprzedane, jednak powodem nie była transakcja kupna Polkomtela, a brak perspektyw rozwoju tego operatora - powiedział dziennikarzom Zygmunt Solorz-Żak.

Reklama

Faktem jest, że pozbyliśmy się udziałów w spółce Sferia, która prowadziła działalność w Warszawie, nie miała perspektyw rozwoju, a dodatkowo korzystała z częstotliwości, która nie jest standardem w Europie. Stąd taka nasza decyzja - poinformował Solorz-Żak. Dodał, że sprzedaż Sferii nie ma związku z transakcją kupna Polkomtela. Solorz-Żak nie podał wartości transakcji, ani kto jest nabywcą.

W środę "Parkiet" poinformował, że Zygmunt Solorz-Żak sprzedał warszawskiego operatora Sferia, żeby nie mieć kłopotów z uzyskaniem zgody na przejęcie Polkomtela. Z informacji, jakie uzyskał dziennik wynika, że w ten sposób biznesmen chce uniknąć zarzutów, że po transakcji będzie miał zbyt dużo częstotliwości.

Na początku lipca akcjonariusze Polkomtela podpisali ze spółką Spartan Capital Holdings należącą do Zygmunta Solorza-Żaka umowę sprzedaży 100 proc. akcji Polkomtela. Całkowita wartość transakcji wyniesie 18,1 mld zł, z czego część stanowi zadłużenie i dywidenda.

Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która według umowy, musi zostać pozyskana do końca 2011 roku, w przeciwnym wypadku umowa ulega rozwiązaniu, chyba, że strony postanowią inaczej.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: NAD | chciał | aktywa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »